CHP Sarıyer’den Taksim’e çıkarma!

logo

CHP Sarıyer’den Taksim’e çıkarma!

CHP Sarıyer’den Taksim’e çıkarma!

CHP’nin düzenlediği ‘’Cumhuriyet ve Demokrasi’’ CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve yönetim kurulu tam kadro katıldı.

 

215 Temmuz darbe girişimini kınamak ve demokrasi mesajı vermek için Cumhuriyet Halk Partisi binlerce partili ile birlikte Taksim Meydan’ında “Cumhuriyet ve Demokrasi ” mitingi gerçekleştirdi. CHP’nin düzenlediği mitinge Sarıyer Belediyesi ve CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı adeta seferberlik yaptı.  İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in çağrısıyla Sarıyer’den harekete geçen partililer, slogan ve alkışlarla darbeye bir kez daha hayır dedi.

Taksim’e çıkan Tünel, Tepebaşı, Beşiktaş, Dolmabahçe ve Şişli’de toplanarak meydana yürüdü. Hem yürüyüş, hem miting boyunca en çok duyulan sloganlar, “Darbeye karşı omuz omuza”, “Türkiye laiktir, laik kalacak” ve “Darbeye geçit yok” oldu.

“Darbeye, diktaya nokta; laikliği kazanacağız”

Sarıyer’den hareket eden CHP’liler, Taksim Meydanı’na bayrak renkleri kırmızı ve beyaz üzerine basılı “Darbelere Hayır” yazılı dövizler en çok taşınanlardı. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir”, “Yaşasın halkların kardeşliği”, “Darbeye, diktaya nokta; laikliği kazanacağız”, “Faşizme karşı omuz omuza” yazılı dövizlerle girdi.

Etiketler: » » » » » » »
2267 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.