CHP Sarıyer’den anlamlı çağrı

logo

CHP Sarıyer’den anlamlı çağrı

CHP Sarıyer’den anlamlı çağrı

1 Kasım’da yapılacak olan erken seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte, CHP Sarıyer siyasi partilere anlamlı bir çağrıda bulundu. Çağrıda seçim dönemlerinde meydana gelen çevre kirliliğine dikkat çekerek, bayrak, afiş, flama, pankart gibi materyallerin sadece seçim bürolarımızın 100 metre çevresine asma önerisinde bulundu.

Çağrıda oluşan çevre kirliliğine dikkat çekerek, vatandaşlarında sürekli şikayet ettiği vurgulandı. Daha önce de böyle bir çağrı yaptıkların ancak uygulanmadığı belirtildi. Bu çağrının hayatta geçmesiyle hem çevre kirlenmemiş olacak hem de Sarıyer, bir nebze ülkenin ekonomisine katkı sunmuş olunacağının altı çizildi.

DENİZ-MEHMET

İşte CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in çağrısı;

 Gelin çevreyi kirletmeyelim”

Seçimlerde vatandaşlarımızdan rastgele asılan bayrak, afiş, flama, pankart gibi seçim materyalleri ile ilgili sürekli şikayet alıyoruz. Aslında yasal olarak siyasi partilerin seçim bürolarının 100 m. Çevresi dışında, miting günleri miting alanları dışında bayrak asılmaması gerektiği konusunda bir düzenleme var. Ancak buna uyulmuyor.

Kirlenmiş, yırtılmış, yıpranmış bayraklar yerlerde sürünüyor bu durum partilerin toplum nezdinde imajını zedeliyor.

Biz diyoruz ki gelin Sarıyer’de bir ilki başaralım. Bir centilmenlik anlaşması yapalım. Çevre kirliliğini hep birlikte önleyelim. Bu çağrımızı geçen seçimlerde de yaptık ancak uygulama olanağı bulamadık. Umarım bu seçimde başarırız.

Kısaca demek istediğimiz seçim süresi boyunca sadece seçim bürolarımızın 100 m. Çevresini süsleyelim. İlçemizde partilerimizin mitingi olduğunda genel başkanımızın güzergahını, herhangi bir etkinlik olduğunda etkinlik alanımızı süsleyelim. İşimiz bitince de o alanlardaki süslemelerimizi kendimiz kaldıralım.

Hem çevre kirlenmemiş olacak hem de Sarıyer ‘ imiz bir nebze ülkenin ekonomisine katkı sunmuş oluruz. Bununla ilgili duyurumuzu hem diğer partilere ve vatandaşlarımıza, bu pankartlarla yapmış bulunmaktayız.

1 Kasım 2015 seçimlerinin Sarıyer’imize ve ülkemize hayırlı olması temennisi ile saygılarımı sunarım.

Etiketler: » » » » » » » »
1811 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.