CHP SARIYER’DE KADIN DEVRİMİ!, Sarıyer Posta

logo

CHP SARIYER’DE KADIN DEVRİMİ!

CHP SARIYER’DE KADIN DEVRİMİ!

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı 36. Olağan Kongresi, İBB Sarıyer Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Sevim Yalınkılıç, tek aday olarak girdiği kongrede CHP Sarıyer’in yeni ilçe başkanı seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, 36. Olağan Kongresi’ni İBB Sarıyer Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Sabah 09.30’da başlayan kongre, delege sayısında salt çoğunluk sağlanamadığı gerekçesiyle mevcut CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve yönetimi tarafından ertelenmek istendi. Birçok partili bu karara tepki gösterince, kavgaya varan sert tartışmalar yaşandı. İlerleyen saatlerde gereken salt çoğunluk sağlandı ve kongre sürecine geçildi. Kongreye Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç ile çok sayıda siyasi parti ve STK temsilcisi katıldı.

HESAP RAPORU OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Kongrenin divan başkanlığını tecrübeli siyasetçi ve eski CHP milletvekili Rıdvan Budak gerçekleştirdi. Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz kongrede CHP Sarıyer’in iki yıllık faaliyet rapor sundu. Ardından delegelere sunulan çalışma ve hesap raporu oybirliğiyle kabul edildi.

BAŞKAN YALINKILIÇ: KADINSIZ DEVRİM OLMAZ

Gergin bir ortamda seçim sürecine geçilen kongreye tek aday olarak katılan Sevim Yalınkılıç, 222 oyla CHP Sarıyer İlçe Başkanı seçildi. Burada bir konuşma yapan CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, partililere birlik ve beraberlik mesajı verdi. Yalınkılıç, “CHP’yi birlik ve beraberlik içinde birlikte yöneteceğiz, kırgınlıkları bitireceğiz, gençlerle, kadınlarla omuz omuza iktidara yürüyeceğiz. Kadınları sadece kadın kollarına hapsetmeyeceğim, onlarla birlikte daha aktif olacağız. Çünkü kadınsız devrim olmaz, Kuvayi Milliye ruhu ile bütünlük içinde çalışacağız. Birlikten vazgeçtiğimiz gün her şeyi kaybettiğiniz gündür” ifadelerini kullandı.

İşte CHP Sarıyer’in yeni yönetimi:

 

Kongre sürecine ilişkin tüm ayrıntılar, perde arkası olaylar ve özel röportajlar gazetemizin 115’nci sayısında…

 

 

 

 

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
1979 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.