CHP Sarıyer, “Kurtulacağız bu illetten”

logo

CHP Sarıyer, “Kurtulacağız bu illetten”

CHP Sarıyer, “Kurtulacağız bu illetten”

IMG_1241 CHP Sarıyer 26 Haziran Dünya Uyuşturucu ve Kaçakçılığı ile Mücadele gününde madde bağımlılığına ve satışına yönelik anlamlı bir eylem ve etkinlik düzenlendi IMG_1197

Toplumun kanayan yarası olan uyuşturucu ile ilgili eylemi gerçekleştiren CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı ve Kolları’nın çalışmaları Mahalle Başkanları ile gün boyu sürdü. Etkinliğin düzenlendiği Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda Sarıyerliler uyuşturucuya ”hayır” demek için bir araya geldi. Gösteri yapılan alanda yoğun bir kalabalık vardı. Organizazyon içerik bakımından bilgilendirici ve mesaj yüklüydü. El emeği sac tavalar üzerinde pişirilen yüzlerce gözleme, nohutlu pilav ve pasta halka dağıtıldı. Öte yandan yayık ayran makinası alanda ilgi çekti. Özel tasarlanmış pankartlar alanda göze çarpıyordu. Her detay en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştü. Programı sunan Gençlik Örgütü emekçisi Kaan Arslan’nın Grup Yeni’yi sahneye davet etmesiyle organizazyon başladı. Başarılı Müzik Grubu tarafından Hasan Ferit Gedik için bestelenen parça yüzlerce dinleyici tarafından takdir kazandı. Konuklar arasında Gedik’in dedesi de bulunuyordu. Şarkı sonunda Konuşmalarını yapmak üzere CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve CHP Sarıyer İlçe Gençlik Örgütü Başkanı Mesut Bleda Bayrakçı günün anlam ve önemi ile alakalı konuşmalarını yaptılar.

CHP Sarıyer Gençlik Örgütü’nün hazırlamış olduğu uyuşturucu ile mücadele videosu izlendikten sonra aydınlatıcı bilgilerini paylaşan, eminyet mensupları ve avukatların konuşmaları ve konukların soruları forum izlenimi uyandırdı. Hasan Ferit Gedik’in dedesi’nin konuşması duygusal anlar yaşattı. IMG_1355 Grup Yeni tüm gün boyunca performans sergilerken, saz üstadları da sahne aldı. Genç yetenekler program sonunda Sarıyer halkıyla dilek feneri uçurma etkinliğine katıldılar. Etkinlikte yaklaşık olarak 100 adet dilek feneri göğe yükseldi. Renkli ve iyi organize edilmiş anlamlı bir günün sonunda ”Bağımsız Hayatı Seviyoruz” diyoruz..

Etiketler: » » »
455 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.