CHP Milletvekilleri partililere koalisyonu sordu

logo

CHP Milletvekilleri partililere koalisyonu sordu

CHP Milletvekilleri partililere koalisyonu sordu

CHP Milletvekilleri Sarıyerlilere koalisyona girelim mi? girmeyelim mi? diye fikir alışverişinde bulunmak için,  CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi.

chp-sariyer7 Haziran seçimlerinden sonra meclise giden CHP’li milletvekilleri CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda partililerle buluştu. CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, toplantının parti üyelerinin görüş ve düşüncelerini öğrenmek ve fikir alışverişi yapmak için düzenlendiğini belirttikten sonra salonda bulunan partililer tarafından milletvekillerine sorular yöneltildi. Ayrıca CHP’nin AK Parti ile ya da MHP ve HDP ile bir koalisyona girip girmemesi konusunda görüşler ifade edildi.

Buluşmaya CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Milletvekilleri Aykut Erdoğdu ve Dursun Çiçek’in yanı sıra İl Başkan Yardımcıları Ali Mutlu Köylüoğlu ve Şeyma Dumrul, ilçe yöneticileri ve çok sayıda parti üyesi katıldı.

Ak Parti İle Koalisyona Nasıl Bakıyorsunuz?chhp

Parti üyeleri, genel olarak AK Parti ile ilgili bir koalisyonun partiye ve ülkeye neler kazandırıp, neler kaybettirebileceği üzerinde fikir beyan ederken, bazı üyeler AK Parti ile koalisyona girip, hükümet ortağı olunmasını, bazıları da buna kesin olarak karşı çıktı. CHP-MHP-HDP ortaklığına sıcak bakanlar da oldu.

 

Bu arada genel seçim öncesi CHP’de yapılan önseçimle ilgili görüş bildiren bazı partililer ise bundan sonra hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm milletvekili aday adaylarının önseçime girmesi, adayların da genellikle seçime girdiği bölgenin insanı olması gerektiğini savundular.

chp

Etiketler: » » » » » » » » » »
1172 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.