CHP’li Şafak Pavey’den engelliye şefkat AK Parti’ye çevre eleştirisi

logo

CHP’li Şafak Pavey’den engelliye şefkat AK Parti’ye çevre eleştirisi

CHP’li Şafak Pavey’den engelliye şefkat AK Parti’ye çevre eleştirisi

ACHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, Sarıyer’de verdiği ‘Çevre ve İnsan’ konulu konferans öncesi salonda bulunan spastik engelli Handan Düzgüneş’e yakın ilgi gösterip, annesi Nazmiye Kocakulak’ın aktardığı sorunlarını dinledi.

Pavey, spor salonunu dolduran partililere yaptığı konuşmada ise AK Parti Hükümeti’nin yanlış politikaları nedeniyle Türkiye’de çevre katliamı yapıldığını söyledi.

Şafak Pavey bu sabah önce Malatyalılar Derneği’nin Sarıyer’de organize ettiği kahvaltılı toplantıya katıldı. Saat 13:00’te Sarıyer Spor salonu’nda başlayan ‘Çevre ve İnsan’ konulu konferans için salona Bgelen Pavey, tribünleri dolduran davetlilerin sevgi gösterisi ile karşılandı. Bu arada annesi Nazmiye Kocakulak ile birlikte gelen spastik engelli 19 yaşındaki handan Düzgüneş’in yanına giden Pavey, tekerlekli sandalyede oturan genç kızla yakından ilgilendi. Nazmiye Kocakulak’ın ağlayarak anlattığı sorunlarını dikkatle dinleyen Pavey’in duygulandığı gözlendi.

İngiltere’de geçirdiği tren kazası nedeniyle bir bacağı ile bir kolunu kaybeden Şafak Pavey’in Handan Düzgüneş’in annesi ile sohbet edip, aktardığı sorunlarını dinlediği sohbete Belediye Başkanı Şükrü Genç de katıldı. Nazmiye Kocakulak gözyaşları içinde iki engelli çocuğu olduğunu, oğluna Metin Sabancı Engelliler Merkezi’nde bakıldığını, kızı FHandan’ın ise kendisinin yanında kaldığını belirtip, engelli maaşının  kesilmesi nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

“AK PARTİ NÜFUSU ARTIRIP GELECEK NESLİN GIDA VE SUYUNU YOK EDİYOR”

Emekli gazeteci Emin Turan’ın yaptığı konuşma ile açılışı yapılan toplantıda Şafak Pavey’den önce Belediye Başkanı Şükrü Genç söz alıp bir konuşma yaptı ve ardından Pavey’i kürsüye davet etti.

Pavey konuşmasında Türkiye’deki çevre katliamına dikkat çekip, AK Dparti Hükümeti’nin yanlış politikaları nedeniyle gelecek nesillerden ödünç alınan tüm doğal değerlerin son hızla kaybedildiğini söyledi. AK parti Hükümeti’nin çok çocuk yapmayı teşvik edip, nüfusun artmasını sağlarken, doğacak çocukların gıda ve suyunun yok edilmesine neden olan projeleri yaşama geçirdiğini ileri sürdü.

Konuşmasında, “Ormanlar çılgın bir şekilde bu hükümet zamanında yok edilmeye başladı” diyen Şafak Pavey, 4 bin hidro elektrik santralinin (HES) 2023’e kadar kurulması için özel firmalara çeşitli avantajlar tanındığını belirtti. Pavey, “Enerji AK Parti’nin aklının ermediği, kötü örnekleri alıp, uygulamaya koyarak başetmeye çalıştığı bir konudur” diye konuştu.

EKONFERANSI ADAY ADAYLARI VE PARTİLİLER DE İZLEDİ

Çevre ve İnsan konulu konferansı CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Belediye Meclis Üyeleri Gökan Zeybek, Hacı Mehmet Bayraktar, CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayları Dr. Cengiz Alp, Betül İstanbullu, ADD Başkanı Fahrettin Serdaroğlu, ÇYDD Başkanı Gül Çağlayan, CHP Kadın Kolları Başkanı Servet Nadir ve kalabalık bir partili grubu izledi. 

(Tuncay DAĞLI-Hilal DİNÇER)

 

2402 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.