CHP İlçe Başkanı Deniz: "CHP’nin başarısını olumsuz etkileyemezler”

logo

CHP İlçe Başkanı Deniz: “CHP’nin başarısını olumsuz etkileyemezler”

CHP İlçe Başkanı Deniz: “CHP’nin başarısını olumsuz etkileyemezler”

1CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer Posta’ya yaptığı açıklamada, ilçede son zamanlarda yaşanan bazı olumsuz olayların CHP’ye mal edilerek siyasi hesaplar peşinde koşulduğunu belirtti ve “Hiç kimse böyle bir şeye heves etmesin. Hiçbir şey CHP’nin Sarıyer’deki başarısını olumsuz etkilemez. Partimize umulmadık bir şekilde ilgi var ve 2014 seçimini kazanma konusunda en ufak bir kuşkumuz yok” dedi.

Ramazan ayında başlayan seçim süreci çerçevesinde CHP’den aday adayı olanların başvurularının devam ettiğini ve bugüne kadar 4 belediye başkan aday adayı, yüzden fazla da belediye meclis üyesi aday adayının başvurusunu aldıklarını Söyleyen Mehmet Deniz, ” Çalışmalarımızın erken başlaması rakip partilerden bazı çevreleri rahatsız etti. Bu nedenle partimizle ve aday adaylarımızla ilgi bir takım spekülasyonlar artarak devam edecektir. Kim ne derse desin biz ne yaptığımızı biliyoruz” dedi.

“HUZUR İÇİNDE BİR SEÇİM SÜRECİ YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Gezi Parkı eylemlerinin ardından son günlerde Sarıyer’de yaşanan bazı olaylar olduğunu, bunların da yerel seçimin sert geçeceği mesajını verdiğini belirten Mehmet Deniz, “Ama biz vurdulu, kırdılı, kavga-dövüş içinde geçen bir seçim süreci istemiyoruz. Böyle olmaması için de elimizden gelen çabayı harcıyoruz. Biz, emniyet güçleri tarafından halka şiddet uygulanmasını, toplumun kutuplaştırılmasını istemiyoruz. İktidarın ‘ben yaptım oldu’ mantığına tamamen karşıyız. Toplumun sakinlik ve huzur içinde yaşamasından yanayız” dedi.

“ADAY KONUSUNDA HİÇ BİR SIKINTIMIZ YOK”

CHP’deki adayların eğilim yoklaması sonrası belirleneceğini ifade eden Mehmet Deniz, aday adaylarının eşit şartlarda yarışacağını ve parti üyelerinin tercih ettiği adaylara saygı duyacaklarını söyledi. Deniz, “Seçim sonrası her alanda görev değişiklikleri olabilir. Sarıyer’de aday çıkarma konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Partimiz içinden belediye başkanlığı yapacak en az bin kişi çıkar. Her biri kendi dallarında başarılı olmuş kişilerdir. Aday sıkıntısı çekmeyiz. Biz adayımızı bulup, çıkarırız. Ancak bir değişim ve yenilik mutlaka olacaktır” diye konuştu.

2“YARGILANAN PERSONELİN GÖREVDE KALMASINI DOĞRU BULMUYORUM”

Açıklaması sırasında haklarında dava açılıp, 4 ay tutuklu kalan Başkan Yardımcısı Recep Yel ile Zabıta Müdürü Semra Kartal’ın cezaevinden çıktıktan sonra yeniden görevlerine iadesini doğru bulmadığını söyleyen Mehmet Deniz, “Ben belediye başkanı olsam, yargıya intikal etmiş ve yargı süreci devam eden bir konuyla ilgili 4 aylık bir tutuklanmadan sonra o arkadaşlarla çalışmayı tercih etmem. Bu arkadaşlar başka bir görevde değerlendirilebilirler ama aynı görevlerine iade etmem. Ancak belediye başkanımız bu konuda kendi tasarrufunu kullandı. Ben olsam şahsen öyle bir şey yapmam. Çünkü yargı süreci devam ediyor. Süreç devam ederken, davalar sonuçlanıncaya kadar bu arkadaşları daha farklı bir yerde değerlendirmeyi düşünürdüm. Bu konu Belediye Başkanı Şükrü Genç’in takdiridir. Bir bakış açısı diye düşünebiliriz” dedi.

“BAŞKAN YARDIMCISININ GÖREVDEN ALINMA ŞEKLİ UYGUN DEĞİL”

Mehmet Deniz, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gülperi Özdemir ile Gelir Müdürü Metin Günseren’in görevden alınması konuyla ilgili olarak da şunları söyledi:

“Belediye Başkanı icranın başıdır. Birlikte çalışamayacağı, uyuşamadığı yardımcılarını değiştirmek de onun bileceği bir iştir. Ama görevden alma şekli anlatılanlar gibiyse uygun değil. Belediye Başkanı tüm başkan yardımcılarını değiştirebilir ama bu konuda nasıl bir gerekçesi var biz onu bilemiyoruz.”

1085 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.