CHP gençliğinden Halk Bankası önünde kutulu protesto

logo

CHP gençliğinden Halk Bankası önünde kutulu protesto

CHP gençliğinden Halk Bankası önünde kutulu protesto

kutuCHP Sarıyer Gençlik Örgütü İstanbul’da düzenlenen rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına alınanların ardından geçtiğimiz günlerde Sarıyer Merkez’deki Halk Bankası önüne ayakkabı kutusu bırakarak protesto etti.

CHP Sarıyer Gençlik Örgütü Sarıyer Merkez’deki Halk Bankası önüne ayakkabı kutusu yığarak protestolarını gerçekleştirdi. Çevrede bulunan vatandaş ve esnafında  destek verdiği eylemde CHP Sarıyer Gençlik örgütü bir basın açıklaması yaptı.

Gençlik Kolları Başkanı Mesut Bleda Bayrakçı’nın yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Gezi direnişimiz zamanında hükümet bizlere, kamu malına zarar verdiniz, kul hakkı yiyorsunuz” demişti. Yaşadığımız gelişmeler bize gösterdi ki hükümet hakikaten rekabetten hoşlanmıyor. Sizlerin iktidar hırsıyla kendi çocuklarınızı saray zindanlarında boğdurmanıza alışığız ve bir kez daha görüyoruz ki saraydan gayrısı umrunuzda değil. Sizin çocuklarınız evlerinde para sayma makineleriyle sıcacık yuvasındaydı. Hiç mi Van’lı depremzede çocuklar vicdanınızı sızlatmadı ?” dedi.

kutu 2

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın “Bir içişleri bakanının oğlunun gözaltına alındığını basından öğrenmesi kadar acıklı bir şey olabilir mi? ” ifadesine de göndermede bulunan Bayrakçı; “Eğer sizin canınızı yakan haber, bir bakanın oğlunun  gözaltına alınışını basından öğrenmesiyse hiç acı çekmemişsiniz demektir. Gezi olayları zamanında bir anne, bir baba oğlunu kaybedişini basından öğrendi. Bir başınız sağ olsun bile demediniz. Şimdi bu neyin serzenişi? ” diyerek bakanların vicdanlarına seslendi ve alın size kutu bunları da doldurun dedi. 

1494 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.