Ebu Zeyit Kıral’dan Cumhuriyet sakinlerine söz; "tek ağaç kesilmeyecek”

logo

Ebu Zeyit Kıral’dan Cumhuriyet sakinlerine söz; “tek ağaç kesilmeyecek”

Ebu Zeyit Kıral’dan Cumhuriyet sakinlerine söz; “tek ağaç kesilmeyecek”

cemevi_ikna4Cem Vakfı Sarıyer Şubesi Başkanı Ebu Zeyit Kıral, Cumhuriyet Mahallesi’nde yapmak istedikleri cemevinin arazisi üzerinde bulunan ağaçların kesileceği düşüncesiyle mahallede görüşmelerde bulunup, mahalle sakinlerine “Tek ağaç kesilmeyecek” sözü verdi.

MHP İlçe Başkanı Erdal Çoban, CHP Meclis Üyesi Hüseyin Coşkun ve AK Partili bazı yöneticilerle birlikte Cumhuriyet Mahallesi’nde ziyaretlerde bulunan Ebu Zeyit Kıral, İBB arazisi üzerine yapılacak cemevi inşaatı ile ilgili bilgi verdi.

Arazi üzerinde bulunan hiçbir ağaca zarar verilmezken kaldırımdaki çınar ağaçlarının da korunacağını ifade eden Kıral, Sarıyer cemevi_ikna1Posta’ya konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Kıral, “Cumhuriyet Mahallesi’nde gerçekleştirdiğimiz ziyaretler sırasında yaptığımız görüşmelere siyasetçi arkadaşlarımız da tanık oldu. Konuştuğumuz çok sayıda vatandaş ağaçların kesileceği yönünde kuşkuları olduğunu söyledi ancak bizim verdiğimiz güvence ile ikna oldular. Cemevinin yapılması yeşil alana hiçbir şekilde zarar vermeyecek. Bu konuda söz veriyoruz. Bize destek veren AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ile meclis üyesi ve parti yöneticilerine, MHP İlçe Başkanı Erdal Çoban’a, CHP Meclis Üyesi Hüseyin Coşkun, Gökan Zeybek ve Ali Rıza Yılmaz’a ayrı ayrı teşekkür ederiz” dedi.

1733 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.