Çayırbaşı'nda Şafak Operasyonu

logo

Çayırbaşı’nda Şafak Operasyonu

Çayırbaşı’nda Şafak Operasyonu

sariyer1Son yılların en büyük operasyonu olan Çayırbaşı’na şafak baskını helikopter destekli,  yüzlerce polisin katıldığı, mahallede kuş uçurtulmadı. 20 evde arama yapıldı, kapılar koçbaşlarıyla kırıldı. Çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirildi8 kişi gözaltına alındı, 21 kişi aranıyor! 

Sarıyer güne şafak operasyonuyla uyandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, bu sabah 06.00 sıralarında Çayırbaşı’na büyük bir uyuşturucu ve silah operasyonu gerçekleştirdi. Hava destekli operasyona yüzlerce polis ve Özel Harekat ekipleri katıldı. Akreplerin de katıldığı operasyona polis helikopterleri de havadan destek verdi. Yaklaşık 3 saat süren operasyonlarda çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

polis228 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI, 21 KİŞİ ARANIYOR

Yaklaşık 50 araçla mahalleye operasyon yapan polis ekipleri, çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı ve bazı sokaklara giriş çıkışları tamamen kapattı. Çok sayıda kadın polisin de katıldığı operasyonlar sırasında 20′ye yakın evin kapısı koçbaşlarıyla kırıldı. Testiciler 1, Testiciler 2 ve Çeşme Sokak‘ta yapılan ev baskınlarında 8 kişi gözaltına alındı. Operasyon sırasında bir evde aralarında uzun namlulu silahların ve tabancaların da bulunduğu farklı cinsten bir depo silahın da ele geçirildiği öğrenildi. Yaklaşık 3 saat süren operasyonlar sırasında hakkında yakalama kararı çıkarılan 21 kişinin de arandığı belirtildi.

2 YILLIK TEKNİK TAKİP YAPILDI

Polisin operasyon öncesinde yaklaşık 2 yıl boyunca mahalleyi teknik takibe aldığı ve operasyon yapılacak adresleri aylar öncesinden tek tek belirlediği öğrenildi. Öte yandan şafak operasyonu kapsamında Kazım Karabekir Mahallesi’nde de bazı evlerde aramalar yapıldığı belirtildi. Operasyon kapsamında ele geçirilen silahlar ve uyuşturucu maddeler ile gözaltına alınan kişiler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Polisin konuyla ilgili çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

selami-altinokOPERASYON TALİMATI SELAMİ ALTINOK’TAN

Öte yandan Sarıyer’deki dev operasyonun talimatını, 17 Aralık’tan sonra göreve getirilen İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok‘un bizzat verdiği öğrenildi.

Etiketler: »
10556 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.