ÇAY İÇMEK İÇİN BİR SEBEP DAHA!, Sarıyer Posta

logo

ÇAY İÇMEK İÇİN BİR SEBEP DAHA!

ÇAY İÇMEK İÇİN BİR SEBEP DAHA!

Türk halkının en gözde içeceği çay, son zamanlarda sağlığa olan faydalarıyla gündeme geliyor. Siyah çay üzerine yapılan son araştırmanın sonuçlarını duyunca daha fazla siyah çay içmek isteyeceksiniz.

Çay, Türk milletinin en sevdiği içeceklerin başında geliyor. Yapılan araştırmalarda her geçen gün vücuda büyük faydaları ortaya çıkan çay, bu özelliğiyle en çok tiryakilerini sevindiriyor! Yeni bir araştırmaya göre siyah çay içerek metabolizmanızı hızlandırabilir ve hatta kilo verebilirsiniz. California Üniversitesi’nde yapılan araştırmanın sonuçları ülkemizde hemen hemen her saatte içilen siyah çayın inanılmaz faydaları olduğunu ortaya koydu.

KİLO VERMEYİ SAĞLIYOR

Araştırmanın yazarı Dr. Zhaoping Li, “Siyah çay sevenlere iyi haber, çay içmek için artık bir sebepleri daha var” dedi. Siyah çayda bulunan büyük moleküllerin ince bağırsakta tam olarak emilmemesi kilo vermeye yardımcı olan bakterinin büyümesini tetiklerken obeziteyle ilişkilendirilen bakterinin seviyesini azaltıyor. Daha önce yapılan bir araştırmada siyah çayın damarları gevşeterek kan dolaşımını geliştirdiği ortaya çıkmıştı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
420 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.