Çatı aday açıklandı: Ekmeleddin İhsanoğlu

logo

Çatı aday açıklandı: Ekmeleddin İhsanoğlu

Çatı aday açıklandı: Ekmeleddin İhsanoğlu

EKMELETTİN

MHP Lideri Devlet Bahçeli ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘çatı aday’ zirvesi sona erdi. Zirveden Ekmeleddin İhsanoğlu çıktı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu MHP’ye Cumhurbaşkanlığı adayı için eski İslam Konferansı Örgütü (İKO) Genel Sekreteri Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu‘nu önerdiklerini açıkladı. MHP Lideri Bahçeli de İhsanoğlu için ‘yeşil ışık’ yaktı.

Kılıçdaroğlu “Bir süredir sizler de biliyorsunuz eğilimlerini aldık, sayın genel başkanla bunları paylaştım. Herkesin kabul edebileceği saygınlığı dürüstlüğü olan bilgisi birikimiyle herkese örnek olacak bir ismi öneriyoruz, Ekmeleddin İhsanoğlu. Kendisi bu konuda düşüncelerini aktaracak. Şunu ifade edeyim demokraside yeni bir olaya tanıklık ediyoruz. Kavgadan uzak barıştan huzurdan yana bir süreci başlatmak istiyoruz.” dedi.

“ÇATISI PENCERİSİ KALMADI”

MHP Lideri Bahçeli ise  “Sayın basın mensupları CHP’nin değerli genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşları cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde ikinci kez görüşme imkanını bularak bir aya aşkın süredir yapılmış olan çalışmaları değerlendirerek, bugün hayırlı bir adım atılmak üzere MHP’nin, Türkiye’nin yetiştirdiği değerli bir evladını, sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nu önermişlerdir. Bu öneri titiz ve partiler üstü bir çalışmanın sonucu olarak olgunlaştı.

MHP de bu isim üzerinde bütünleşerek, seçimi herhangi bir kaosa dönüştürmeden, demokrasimizi güçlendirmek açısından sonuçlandırma arzusu olacaktır. Sayın CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının Türkiye’de çok değerli şahsiyetler bulunmakla beraber, değerli bir ismi önermesi bizi memnun etmiştir. Bu isim etrafında da çalışacağımızı belirtmek istiyoruz. Artın bunun çatısı penceresi kalmadı. O suali sormanıza gerek yok.” diye konuştu.

Etiketler: » » » » »
1820 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.