CAN ATAKLI’NIN DAYAK İDDİASI SARIYER’İ KARIŞTIRDI, Sarıyer Posta

logo

CAN ATAKLI’NIN DAYAK İDDİASI SARIYER’İ KARIŞTIRDI

CAN ATAKLI’NIN DAYAK İDDİASI SARIYER’İ KARIŞTIRDI

Ünlü Gazeteci Ataklı, “Boşuna AKP’li olmuyorlar” başlıklı dünkü köşe yazısında; AK Partili üst düzey bir yöneticinin toplantı sırasında ‘Bize de bir Şükrü Genç lazım’ diyen bir partiliyi tokatladığını ve dövdüğünü yazdı. Sarıyer siyasetinde deprem etkisi yaratan iddiadan sonra AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı, Ataklı’yı yalanlayan sert bir basın açıklaması yayınladı.

Ünlü Gazeteci Can Ataklı‘nın dün Sözcü Gazetesi’ndeki köşesinde iddia ettiği bir olay Sarıyer siyasetinde deprem etkisi yarattı. Ataklı, 2 Ekim 2017 tarihli köşe yazısında; AK Partili bir Sarıyer ilçe yöneticisinin parti toplantısı sırasında “Bize de bir Şükrü Genç lazım” demesi üzerine üst düzey bir AK Partili yönetici tarafından herkesin içinde tokatlandığını ve dayak yediğini yazdı. Ataklı’nın “Boşuna AKP’li olmuyorlar” başlıklı yazısında iddia ettiği dayak olayında aktörlerin kim olduğu merak ediliyor.

İşte Can Ataklı’nın yazısındaki o bölüm:

AKP’Lİ İLÇE YÖNETİCİSİ FENA DAYAK YEMİŞ!

“AKP Genel Başkanı Erdoğan, İstanbul’a çok ayrı bir önem veriyor. “İstanbul’u kazanan, Türkiye’yi kazanır” cümlesi kendine ait. Ancak 1994’ten beri İstanbul’da süren iktidarlarının bitme tehlikesi ile karşı karşıya olduğuna da görüyor. Partisine “baskı” yapması da bundan dolayı. Herkesi zorluyor çünkü eğer İstanbul’u kaybederse arkasının çok kötü geleceğini biliyor.

Erdoğan İstanbul’a karşı bu kadar sert ve tavizsiz olunca parti yöneticileri de panik içindelermiş. Bu da parti içinde bazen akıl almaz olayların yaşanmasına neden oluyormuş. Buna bir örnek olarak AKP’lilerden dinlediğim bir olayı aktarmak istiyorum. AKP’nin en tepedeki isimlerinden biri Sarıyer ilçe binasında toplantı yapıyormuş. Partililere “Ne yapmalıyız. Herkes önerisini sıralasın” demiş. Herkes çekine çekine önerilerini sıralarken partililerden biri “Efendim. Aslında lafı uzatmayalım. Bize de bir Şükrü Genç (CHP’li belediye başkanı) lazım” demiş. Partinin en tepelerindeki isim birden irkilmiş “Önerin bu mu yani” dedikten sonra partilinin suratının ortasına okkalı bir tokat patlatmış. Sonra üzerine yürüyüp birkaç tokat daha atmış.

AKP’de durumlar böyleymiş yani.”

 AK PARTİ’DEN SERT YALANLAMA

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı ise konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınlayarak, Gazeteci Can Ataklı’yı sert bir biçimde yalanladı. Açıklamada, Ataklı’nın iddiasını ispatlamaması durumda “Şerefsiz” ilan edileceği vurgulandı.

İşte o açıklama:

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…!

Gazeteci Can Ataklı, köşe yazısında ilçe teşkilatımızla ilgili tümüyle hayal ürünü, uydurma ve asılsız bir iddiayı dile getirmiş, bu köşe yazısı da Cumhuriyet Gazetesi tarafından haberleştirilmiştir. Teşkilatımızın hiçbir kademesinde bir başka teşkilat mensubuna fiili saldırıda bulunacak kadar seviyesiz bir mensubumuz bulunmamaktadır.

Fakat üzülerek görüyoruz ki, tümüyle hayal ürünü iftiraları hiçbir mesnet ve ispat ihtiyacı hissetmeksizin köşesine taşıyan sözde gazeteciler halen basınımızda yer tutmaktadır. Oysa gazetecilik şerefi, halka doğruları söylemeyi gerektirir. Bu nedenle hakkımızda bu uydurma haberi yapanları ispata davet ediyoruz. Aksi halde onları şerefsiz olarak ilan ediyoruz.

Yazıdaki asıl maksadın, Sarıyer’de günden güne desteğini kaybetmekte ve Sarıyer halkının belediye başkanlığı süresinin dolmasını hasretle beklemekte olduğu şahsın satır arasında övülmesi olduğu açıktır. Gerek tüm teşkilat mensuplarımız gerekse Sarıyerliler, yolsuzluk bataklığına saplanmış, kamu kaynaklarının terör örgütlerine sunulduğu bir yönetim anlayışından Sarıyerimizin kurtarılmasını iple çekmektedirler.

Teşkilatımızın tüm fertleri el ele, gönül gönüle Sarıyerimizi güzel günlere kavuşturmak için canla başla çalışmaktadır.

Sarıyerimizi aydınlık bir gelecek beklemektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
2190 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.