ÇALINTI OTOMOBİLLE GEZİNTİYE ÇIKTILAR

logo

ÇALINTI OTOMOBİLLE GEZİNTİYE ÇIKTILAR

ÇALINTI OTOMOBİLLE GEZİNTİYE ÇIKTILAR

Sarıyer Ferahevler Mahallesi’nden çalınan 34 TE 5639 plakalı otomobille gezintiye çıkan Z.K ile E.Y, Sancaktepe’de seyir halinde polis tarafından yapılan kovalamaca sonucu yakayı ele verdi. Araçtaki Z.K ile E.Y, aracı M.K’dan gezmek için aldıklarını söyledi!

Sarıyer Ferahevler’den çalınan 34 TE 5639 plakalı otomobil Sancaktepe’de polisin kovalaması sonucunda ele geçirildi. Otomobilde bulunan Z. K ile E. Y polise verdikleri ifadede aracı M. K’dan emanet aldıklarını söyledi. Yakalanan M. K. adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken Z. K. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Küçük yaştaki E. Y. ise çocuk polisi tarafından ifadesi alınarak serbest bırakıldı.

SANCAKTEPE’DE BULUNDU

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler beş gün önce Ferahevler Mahallesi Mühendis Sokak üzerinden çalınan R. Başoğlu’na ait 34 TE 5639 plakalı otomobilin Sancaktepe’de yakalanması üzerine harekete geçti. Polis ekiplerinin kovalamaca sonrasında ele geçirdiği 34TE 5639 plakalı otomobilin içerisinde bulunan Z.K ile E.Y, aracı emanet olarak M.K’dan aldıklarını söyledi. Bunun üzerine Sarıyer Polisi tarafından yakalanan M. K. sorguya alındı.

ADRESLERİ METRUK BİNA ÇIKTI

Susma hakkını kullanan M.K.’yı sorgulayan polis tahkikatı da derinleştirdi. Sarıyer Polisi, yaptığı inceleme sonucunda hırsızlık olayının meydana geldiği aynı yerde Doğan marka ikinci bir aracın çalındığını tespit etti. Bölgede yapılan kamera incelemelerin sonucunda Z. K ve M. K isimli şahısların eşkallerine benzeyen iki kişi tespit edildi. Konuşmak istemeyen şahısların adreslerinde inceleme yapmak isteyen polis, metruk bir binayla karşılaştı.

BİR KİŞİ TUTUKLANDI

Yapılan tahkikat sonucunda yaşı küçük olan çalıntı araç içerisinde yakalanan E. Y, Sarıyer Çocuk Büro Amirliği’nce alınan ifadesi sonrasında serbest bırakılırken diğer şahıslar adliyeye sevk edildi. Yapılan GBT kontrolü sonucunda Z.K’nın 5 farklı suçtan, M.K’nın ise 12 değişik suçtan arandığı ortaya çıktı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden M.K adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, Z.K isimli şahıs tutuklanarak Metris Cezaevine gönderildi.

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
609 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.