BÜYÜKŞEHİR PLAJLARI RAMAZAN SONRASI HİZMETE GİRECEK

logo

BÜYÜKŞEHİR PLAJLARI RAMAZAN SONRASI HİZMETE GİRECEK

BÜYÜKŞEHİR PLAJLARI RAMAZAN SONRASI HİZMETE GİRECEK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yetki alanında bulunan 38 plajda temizlik ve cankurtaran hizmeti veriliyor.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi plajları Ramazan Bayramı sonrası hizmet vermeye başlayacak.

İBB İstanbul’daki plajlara dair yaptığı açıklamada plajların Ramazan Bayramı sonrası hizmete geçeceğini belirterek şu açıklamayı yaptı, ” Hizmet verilen plajlarda denize girilebilecek bölgeleri bariyer ile çevriliyor. Güvenlik için plaj kurallara ve tehlikelere ait bilgilendirme tabelaları ile vatandaşları bilgilendiriyor.  Cankurtaran ekipleri jet-ski ve kurtarma botları ile devriye atarak tehlike arz edecek durumlara devamlı hazır halde bulunuyor.

PLAJLARDA CANKURTARAN HİZMETİ VERİLİYOR

İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı cankurtaran ekipleri İstanbul’da 12 ilçede bulunan 47 bin 800 metre uzunluğundaki 38 plajda cankurtaran hizmeti veriyor. Bu hizmeti 35 jet-ski, 7 Kurtarma Botu, 2 Amfibik Kurtarma Jeti (Kara & Deniz Aracı) 14 ATV aracı, 2 Drone (hava aracı), 190 Gözetleme Kulesi ve 481 cankurtaran personeli ile sunan cankurtaran ekipleri 2005 yılından bu yana 41.847 vatandaşın kurtarılmasını sağladı.

2016 YILINDA PLAJLAR 17.534 M³ ATIKTAN TEMİZLENDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Hizmetleri Müdürlüğü ve çevre şirketi İSTAÇ, 256 personel ile plajlar ve sahillerde temizlik hizmeti sunuyor. Temizlik çalışmaları, mobil temizlik ekipleri ve özel plaj temizleme makineleriyle yürütüyor. Ekipler 2013 yılından bu yana toplam 66 bin metreküp atık toplarken 2016 yılında ise plajlar 17.534 m³ atıktan temizlendi.

İBB’NİN TEMİZLİK VE CANKURTARAN HİZMETİ VERDİĞİ PLAJLAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin temizlik ve cankurtaran hizmeti verdiği plajlar:

Çatalca: Çilingoz,  Yalıköy,  Karacaköy, Ormanlı,

Arnavutköy:  Durusu Karaburun, Yeniköy,

Eyüp: Ağaçlı,

Sarıyer: Kısırkaya,

Beykoz:  Riva Elmasburnu,  Riva Merkez,  Riva MYO,

Şile: Sahilköy, Doğancılı, Alacalı,  Sofular, Kızılcaköy, Kumbaba, Ayazma, Ağlayankaya, Uzunkum,  Akçakese, Kabakoz, Kurfalı,  Ağva, Kilimli,

Kadıköy:  Caddebostan 1,  Caddebostan 2,

Bakırköy: Çiroz, Güneş,

Küçükçekmece: Menekşe,

Beylikdüzü: Gürpınar,

Büyükçekmece:  Kumburgaz, Kamiloba ( Celaliye),

Silivri:  Selimpaşa,  Silivri, Semizkum, Çanta, Gümüşyaka.

KAYNAK: BÜYÜKŞEHİR PLAJLARI RAMAZAN SONRASI HİZMETE GİRECEK

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
1106 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.