Büyükşehir hak sahiplerine tapu vermeye başladı

logo

Büyükşehir hak sahiplerine tapu vermeye başladı

Büyükşehir hak sahiplerine tapu vermeye başladı

tapu1

Sarıyer’deki dört mahallede vakıf arazileri üzerinde oturan yüzlerce aile, trampa kanunuyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden tapularını almaya başladı.

Sarıyer’deki dört mahallede vakıf arazileri üzerinde oturan yüzlerce aile, trampa kanunuyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden tapularını almaya başladı. Tapu sevinci yaşayan vatandaşlar duygularını, “Rüyada gibiyiz, yıllardır bugünü bekliyorduk” şeklinde ifade etti.

Sarıyer’de yılardır tapu özlemiyle yaşayan yüzlerce aile büyük bir heyecan yaşadı. Daha önce; Trampa kanunun yürürlüğe girmesinin ardından yapılan protokollerle Sarıyer’de Yeniköy Bağlar Mevkii, Çayırbaşı, PTT Evleri, Kazım Karabekir Mahallesi’nde bulunan toplam 11 parsel Milli Emlak Müdürlüğü’ne devredilmişti. Milli Emlak Müdürlüğü de bu arazileri üzerindeki hak sahiplerine satması için 2010 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devretmişti. Vatandaşların tapularına kavuşması için bütün hukuki süreçleri tamamlayan AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesi hak sahiplerine tapularını vermeye başladı.

tapu2Sarıyerliler tapularını Kadir Topbaş ve Sedat Özsoy’un elinden teslim alacakAK Parti İBB Meclis Üyesi Halil Canarıkan ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’ne giden 24 aile encümenden yerlerini satın aldı. İşlemleri biten vatandaşlar sorunlarını çözdüğü için AK Partili Canarıkan’a teşekkür etti. Canarıkan, “Çözüm AK Parti’dedir. CHP’li Sarıyer Belediyesi’ne rağmen vatandaşlarımıza tapularını vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim en büyük mutluluğumuz halkımızın mutluluğudur” dedi.

s1

Sarıyer’de binlerce kişi 22 Şubat’ta düzenlenecek tapu dağıtım töreni ile tapularını İBB Başkanı Kadir Topbaş ve AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy’un elinden alacak.

1587 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.