İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi cemevini gündemine aldı ama…

logo

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi cemevini gündemine aldı ama…

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi cemevini gündemine aldı ama…

cem1Cem Vakfı Sarıyer Şubesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi’ndeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki araziye yapılmak istenilen cemevi için halkın rızası alınacak. Bu amaçla Cem Vakfı Sarıyer Şube Başkanı Ebu Zeyit Kıral, mahalle sakinleriyle karşılıklı görüşerek onaylarını almaya çalışacak.

Cumhuriyet Mahallesi’ne yapılacak cemevi için geçtiğimiz Pazartesi günü CHP Meclis Üyesi Gökan Zeybek tarafından İBB Meclisi’ne bir önerge verildi. Önerge görüşüldükten sonra İmar Komisyonu’na havale edildi. Bu arada Cem Vakfı yöneticilerine de “Bu konuda Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinden olaya muhalefet edenler var ve bu doğrultuda asırlık çınar ağaçlarının kesileceğini iddia eden şikayetleri de mevcut. Onları bu konuda razı ederseniz biz de mecliste yeniden görüşürüz” denildi.

cem2CHP VE AK PARTİ’LİLER CEMEVİNİ ZİYARET ETTİ

Bu arada AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ile AK Parti Belediye Meclis Üyeleri Halil Canarıkan, İsmail Bülbül, Mehmet Çakır, Hüseyin Coşgun ve bazı ilçe yöneticileri ile CHP’li Meclis Üyeleri Gökan Zeybek ve Ali Rıza Yılmaz bu sabah Cem Vakfı Sarıyer Şubesi’ni ziyaret edip, Ebu Zeyit Kıral’la görüştü. Kıral, Sarıyer Posta’ya verdiği bilgide, AK Parti’li yöneticilerin görüşme sırasında kendilerine Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin cemevi yapılması konusundaki düşüncelerini aktardığını ve bu sorunun aşılması gerektiğini söylediğini belirtti ve “Biz de bugün Cumhuriyet Mahallesi’ne giderek vatandaşlara görüşeceğiz ve cemevi yapımı konusunda rızalarını almaya çalışacağız. Bu engeli aştığımız takdirde CHP, AK Parti ve MHP İlçe Başkanları bir araya gelip, cem3ortak bir açıklamada bulunacaklar. İBB Meclisi de komisyonda beklemeye alınan gündem maddesini görüşerek karara bağlayacak. Sanırım ondan sonra cemevini yapabileceğiz” dedi.

CHP Meclis Üyesi Gökan Zeybek ise, “Cemevi yapımı konusunda Sarıyer Belediye Meclisi’nde grubu bulunan CHP, AK Parti ve MHP oybirliğiyle karar aldı. Herkesin bu kararın arkasında durmasını bekliyoruz” diye konuştu.

 

 

Etiketler: »
1325 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.