Büyükdere’deki 2 milyon dolarlık yalısına restorasyon başlattı

logo

Büyükdere’deki 2 milyon dolarlık yalısına restorasyon başlattı

Büyükdere’deki 2 milyon dolarlık yalısına restorasyon başlattı

Pet Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güntekin Köksal, Büyükdere Fuat Paşa Oteli’nin hemen yanında yer alan, altı dükkan üstü ise konaklama için yapılan yalısında restorasyonun başladığını belirtti.

Petrol sektöründe 40 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan  Ankara  merkezli Pet Holding’in yönetim kurulu başkanı Güntekin Köksal, beş yıl önce Büyükdere’de aldığı yalısında 85’inci yaşını kutladı.

Hayatının önemli bir kısmını Ankara’da geçiren ve grubunu, yönetim kurulu başkan yardımcısı eşi Pınar Koksal ile birlikte yöneten Güntekin Köksal, yıllardır Ankara’da ikamet etmesine rağmen aslen İstanbullu olduğunu söyledi.

İstanbul Boğazı’nda aldığı ikinci gayrimenkulüne dair de bilgi veren Koksal, burayı holdingin merkezi yapmayı planladığını anlattı. 50 milyon dolar cirolu Pet Holding Kuzey Irak’taki ilk Türk petrol yatırımcılarından biri. Şirket, Ankara’daki merkezde 40 yılı aşkın bir süredir hizmet veriyor. Beş yıl önce Sarıyer’de Abdülmecit’in oğluna yaptırdığı yalıyı satın alan Köksal Ailesi, ikinci yatırımını ise oturdukları yalının yanında yer alan gayrimenkule yapmış ve 2 milyon Euro’luk bir bedel ödemişti. Büyükdere Fuat Paşa Oteli’nin hemen yanında yer alan, altı dükkan üstü ise konaklama için yapılan bu yapının restorasyonu için çalışmalar başladı.

Etiketler: » » » » »
2145 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.