BÜYÜKANNELER MAAŞ ALMAYA BAŞLADI

logo

BÜYÜKANNELER MAAŞ ALMAYA BAŞLADI

BÜYÜKANNELER MAAŞ ALMAYA BAŞLADI

Büyükanne Projesi’nde ilk maaşlar bugün yatıyor. Projeye dahil olan 6 bin 500 büyükanneye PTT aracılığıyla bugün itibarıyla 425 TL yatacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre, projeye dahil olan 6 bin 500 büyükannenin hesabına bugün itibarıyla 425 TL yatacak. Torununa bakan büyükanneye 12 ay süreyle bu para her ay karşılıksız olarak verilecek.

İŞTE MAAŞ ŞARTLARI

Maaş almak için; annenin fiilen çalıştığını gösteren e-devlet (turkiye.gov.tr) üzerinden alınacak hizmet dökümü belgesi ve büyükannenin sağlık durumunun çocuk bakımına engel olmadığını gösterir belge alınması gerekiyor. Büyükanne tarafından bakılacak olan çocuğun 3 yaşını geçmemiş olması şart. Ayrıca büyükanne, çocuğa kendi evinde bakacaksa buna dair de e-Devlet üzerinden belge almalı.

Büyükanne maaşının yüzde 50’sini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yüzde 50’sini de illerdeki ticaret odaları ve sendikalar karşılıyor.

BÜYÜKANNE MAAŞLARI PTT’DEN

Proje ilk etapta 10 ilde başladı. Sakarya, Konya, İstanbul, Tekirdağ, İzmir, Bursa, Antalya, Ankara, Kayseri, Gaziantep illeri dahil edildi. Ancak başka illerde de başlaması gündemde. Torununa bakan büyükannenin maaşını alabilmesi için proje kapsamında olan illerdeki herhangi bir PTT şubesine bir defaya mahsus müracaat etmesi yeterli. Ödeme PTT aracılığıyla doğrudan yapılıyor.

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
538 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.