BUNALTAN TRAFİK KEŞMEKEŞİ

logo

BUNALTAN TRAFİK KEŞMEKEŞİ

BUNALTAN TRAFİK KEŞMEKEŞİ

Yenimahalle Caddesi’nin trafiği hem sürücüleri hem yayaları hem de mahalle halkını canından bezdirdi. İki aracın yan yana geçemediği yolda çift taraflı park trafiği altüst ediyor…

Yenimahalle’nin içinden geçen caddede trafik keşmekeşi yaşanıyor. Rumeli Kavağı’na giden araçların geçtiği caddede karşılıklı iki araç seyir halindeyken yan yana geçmek için durmak zorunda kalıyor.  

TRAFİKTE EN BÜYÜK SORUN ÇİFT TARAFLI PARK

Yaklaşık bir kilometrelik caddenin baştan sona çift taraflı araç parkı yapılması zaten daracık olan yolu iyice küçültüyor. Çift yönlü araç trafiğine açık olan caddede park eden araçlar yüzünden iki araç yan yana geçemiyor. Durmadan araçların geçmesi adeta imkansız olan yolda her gün trafik keşmekeşi yaşanıyor. Araçların arasında yürümek zorunda kalan yayalarda her gün tehlike atlatıyor. Kaldırımlara park eden araçlar nedeniyle yola inmek zorunda kalan yayalar, trafik tehlikesiyle burun buruna kalıyor.

OTOBÜSLER BU CADDEDEN GEÇEMİYOR!

Dolmuş ve Belediye otobüsleri de bu yolda zor anlar yaşıyor.  Özellikle büyük olmaları nedeniyle otobüslerin geçmesi, araç parkının yoğun olduğu caddede zorlanıyor! Trafik rahatlaması için yetkililerden çözüm bekleyen sürücüler, “Rumeli Kavağı’na gidip gelirken bu yolu kullanıyoruz. Ancak gidip gelmek çok zor! Çift taraflı park yüzünden  aracımızı ortadan sürmek zorunda kalıyoruz. Karşıdan bir araç gelirse mecburen durup birbirimize yol veriyoruz. Aksi takdirde bu trafik de kaza yapabiliriz. Çünkü seyir halinde  yan yana geçmek mümkün değil. Bir an önce yetkililerden trafik için tedbir almalarını istiyoruz.”diyor.

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
2650 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.