Borsa İstanbul`da 51 kişinin işine son verildi

logo

Borsa İstanbul`da 51 kişinin işine son verildi

Borsa İstanbul`da 51 kişinin işine son verildi

Darbe girişimi sonrası birçok kurumda başlatılan işten el çektirmeler Borsa İstanbul’a da sıçradı. Borsa İstanbul’da çalışan 51 kişinin iş ilişkisi sonlandırdı.

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminden en çok etkilenen yerlerden biri de Sarıyer’de Borsa İstanbul oldu. Borsa İstanbul’da yaşanan olaylardan sonra, işten çıkarılmalar başlandı.

Açıklama yapıldı

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:”Borsamızda 1 Nisan 2016 tarihi itibariyle oluşan yeni yönetimce güncellenen hedefler ve iş stratejileri çerçevesinde, 15 Temmuz 2016 tarihine kadar hizmetlerine ihtiyaç duyulmayan 34 kişi, 18 Temmuz 2016 itibariyle de 51 kişi ile iş ilişkimiz sonlandırılmıştır.

Borsaya da müdahale edilmiş

15 Temmuz 2016 tarihinde vuku bulan, Türkiye Cumhuriyetimizin varlığına ve Milletimizin iradesine kast edilen darbe girişimi çerçevesinde Borsamıza da fiili müdahalede bulunulmuş ancak Sarıyer Emniyet Müdürlüğü ile sağduyulu halkımız ve personelimizin marifetiyle püskürtülmüştür. Yaşanan müdahalede polis memuru Mehmet Şevket Uzun ve sivil Fatih Satır kardeşlerimiz şehit edilmiş, çok sayıda vatandaşımız yaralanmıştır. Bu vesileyle aziz şehitlerimize rahmet ve minnet, yaralılarımıza acil şifalar, değerli ailelerine sabır ve metanet diliyoruz.”

Etiketler: » » » » »
1578 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.