BOĞAZ MANZARALI PARK İSTİYORLAR

logo

BOĞAZ MANZARALI PARK İSTİYORLAR

BOĞAZ MANZARALI PARK İSTİYORLAR

Yenimahalle Muhtarı Ahmet Çınar, mahallelerinde gizli mesire alanı olarak kullanılan 30 dönümlük boş alanın, Sarıyer Belediyesi tarafından park ve mesire alanı olarak inşa edilebileceğini söyledi.

Yenimahalle Muhtarı Ahmet Çınar, mahallesinde adeta gizli mesire alanı olarak kullanılan 30 dönümlük boş alanı göstererek, “Burası Belediye tarafından park ve mesire alanı olarak değerlendirilebilir. Zaten gizli mesire alanı olarak kullanılıyor.”dedi.

30 DÖNÜM BOŞ DURUYOR

Yenimahalle’nin canlandırılması ve boğaz ile denizin nimetlerinden yararlanılması yönünde çarpıcı fikirler ileri süren Muhtar Ahmet Çınar, Sarıyer Belediyesi’ne park ve mesire yapması teklifinde bulundu. Tellibaba’ya giderken sol tarafta bulunan Sahil Güvenliğin hemen üstünde 30 dönümlük bir boş alan olduğunu hatırlatan Çınar, “Burası boğaz manzaralı boş bir arazi. Belediye eğer değerlendirirse, hem çocuklar için oyun parkları kurulabilir hem de bir mesire alanı oluşturulur. Teras şeklinde, oturma grupları, kamelyalar, çocuk oyun alanları oluşturulabilir. Zaten gizli mesire alanı olarak kullanılıyor. Bunu açık bir mesire alanına çevirmek . park yapmak belediye için zor bir iş değil.”diye konuştu.

DENİZDEN YARARLANMAMIZ LAZIM

Muhtar Çınar’ın teklifi parkla da kalmadı. Çınar, Rumeli Kavağı’ndan büyük limana doğru halka açık bir plaj yapılabileceğini bunun yanı sıra deniz sporlarının da bölgede yapılabileceğini anlatarak, “Bir yüzme kulübümüz yok. Yelken yapacak kulübümüz yok. Denizle bağlantısı olmayan Ege’de bir sürü ilçe var. Onların birçok spor kulübü var. Denizden yararlanamıyoruz. Yelken, kano sporları çok rahat bizde yapılabilir. İSKİ deposunun bulundu yerde Hazine’ye ait 3 dönümlük yer var. Buranın da spor sahası olmasını istiyoruz.” dedi.

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
2029 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.