BİNLERCE SARIYERLİ SON YOLCULUĞU'NDA YANLIZ BIRAKMADI

logo

BİNLERCE SARIYERLİ SON YOLCULUĞU’NDA YANLIZ BIRAKMADI

BİNLERCE SARIYERLİ SON YOLCULUĞU’NDA YANLIZ BIRAKMADI

Dün geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Sarıyer’in sevilen simalarından Suat Uysallar, bugün öğlen namazına müteakip toprağa verildi. Uysallar’ın cenaze törenine Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yanı sıra çok sayıda Sarıyer’in tanınan ismi ve cemaat katıldı

Dün sabah saatlerinde Maslak Orduevi’ni giderken geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Sarıyer’in yakından tanıdığı Suat Uysallar (81) bugün öğlen namazına müteakip toprağa verildi. Uysallar için Merkez Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

MÜFTÜ KADIOĞLU NAMAZI KILDIRDI

Sarıyer Spor Kulübü’nün eski yöneticilerinden ve eski Milli Hakem olan Kıbrıs Gazisi Suat Uysalllar’ın cenaze namazı öğle namazına müteakip Sarıyer Merkez Camii’nde kılındı. Cenaze namazını Sarıyer İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu kıldırdı. Namazın ardından Uysallar’ın cenazesi Sarıyer Merkez Mezarlığı’nda toprağa verildi. CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in kayıpederi olan Suat Uysallar’a taziye için çok sayıda siyasi cenaze namazına katıldı. Namaz öncesi Uysallar’ın tabutu başında mensubu olduğu Kıbrıs Gazileri bekledi.  Sarıyer Spor Kulübü’nün eski yöneticilerinden Uysallar’ın tabutuna Sarıyer bayrağı ve Türk Bayrağı sarıldı. Cenaze namazına, Şişli eski Belediye Başkanlarından Mustafa Sarıgül, ünlü işadamı Erdal Aksoy, Başar Biberoğlu, iş, siyaset, sanat dünyasından çok sayıda sima, STK ve siyasi parti temsilcileri ile binlerce Sarıyerli katıldı.

DUYGULANDIRAN TESADÜF

Suat Uysallar’ın ölümünün ardından ilginç bir tesadüf ortaya çıktı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in anlattığı olayda, dün sabah Sarıyer Belediyesi’nin verdiği yemeğe katılan Suat Uysallar’ın kadim dostu İbrahim Balcı’ya takılırken, “Balcı sen benden önce öleceksin kitapların bana kalacak.”dediği ortaya çıktı.

Uysallar’ın ardından üzüntüsünü dile getiren Genç, şunları kaydetti: “Sarıyer  yine çok önemli dostlarından birini kaybetti. Suat abi dünya insanıydı. Her bir alanda inanılmaz gönlüyle var olan biriydi, bu anlamda çok üzgünüz. Önemli olan hatırasını yaşatılması! Mekanı cennet olsun, yolu açık olsun, nur içinde yatsın! Ben çok dertleşirdim. İbrahim Abi’ye de (İbrahim Balcı) çok üzüldüm. Birbirinin ayrılmaz ikilisiydi. Dün kahvaltıda dedi ki ‘Balcı benden önce öleceksin. Bütün kitapların bana kalacak.’ Değerini sonradan anlayacağız.”dedi.

SARIYER SPOR KULÜBÜ’NDEN TAZİYE

Sarıyer Spor Kulübü Basın Sözcüsü Bayram Ali Koçoğlu, bir taziye yayımlayarak, “Eski yöneticilerimizden Suat Uysal’ın vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Suat Uysallar’a Allah’tan rahmet kederli ailesine ve tüm Sarıyer camiasına başsağlığı dileriz.”ifadelerini kullandı.

Sarıyer Posta Gazete ailesi olarak Sarıyer Spor Kulübü’nün eski yöneticilerinden ve eski Milli Hakem olan Kıbrıs Gazisi Suat Uysalllar’a Allah’tan rahmet kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.

BİNLERCE SARIYERLİ SON YOLCULUĞU’NDA YANLIZ BIRAKMADI

Levent PEHLİVANOĞLU

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
5574 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.