BELUGA MERCİMEĞİ SAĞLIK AŞILIYOR, Sarıyer Posta

logo

BELUGA MERCİMEĞİ SAĞLIK AŞILIYOR

BELUGA MERCİMEĞİ SAĞLIK AŞILIYOR

Her türlü yemeklerde kullanılan ve ülkemiz insanlarının sıklıkla tükettiği mercimek çeşitlerine bir yenisi eklendi. Beluga olarak bilinen kara mercimeğin hem bulunması kolay hem de sağlık açısından inanılmaz faydalar sağlıyor.

Sofralarımızın vazgeçilmezi mercimeğin çeşitlerine bir yenisi daha eklendi. Beluga olarak bilinen kara mercimek, sağlık açısından vücuda inanılmaz faydalar sağlıyor. Aslında bulunması kolay olan bu mercimek türü besin değerleri açısından çok zengin.  Kilo almadan doymak isteyenlerin birinci tercihi siyah mercimek bol lif barındırıyor. Şeker hastaları için önemli bir beslenme alternatifi oluşturan siyah mercimek, karbonhidrat kaynağı olmasına karşın kan şekeri üzerinde etkili değil.

KANSERİ VE KALP DAMAR HASTALIKLARINI ÖNLÜYOR

Kara mercimek, içerisinde bol miktarda demir minerali barındırmasından dolayı kansızlık sorununa çare olarak biliniyor. Kanser ve kalp damar hastalıklarının önlenmesinde büyük rol oynayan beluga mercimeği, antioksidan özelliği ile de gençleştirici etki yaratıyor. Enerji veren siyah mercimek, protein, folat ve mineral anlamında zengin bir besin kaynağı. Kara mercimek, tıpkı diğer renkteki mercimekler gibi salatadan köfteye kadar her türlü yemeğe girebiliyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
440 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.