Belediye’den hayatı kolaylaştıran çalışmalar

logo

Belediye’den hayatı kolaylaştıran çalışmalar

Belediye’den hayatı kolaylaştıran çalışmalar

2Sarıyer Belediyesi Fen İşleri’ne bağlı ekipler hayatı kolaylaştırmak için aralıksız bir şekilde çalışmalarını sürdürerek birbirinden güzel ve örnek çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

Coğrafi konumu ve fiziksel özellikleri bakımından engebeli olan Sarıyer’in hemen hemen her mahallesi yokuşlu yollardan oluşuyor. Özellikle yüksek kesimlerde kalan mahallelerin sıkıntılarının başında yokuşlu yollar geliyor. Bu bağlamda anlamlı çalışmalar yürüten Sarıyer Belediyesi, vatandaşların daha rahat bir yaşam sürdürebilmeleri için yol, merdiven, rampa, istinat duvarı ve engelli yürüyüş yollarıyla hayatı kolaylaştırıyor.

IMG_0123

Başkan Genç’ten Çin Seddi benzetmesi

Merdiven, rampa, istinat duvarı ve engelli yürüyüş yolları çalışmalarına tam gaz devam eden Sarıyer Belediyesi’nin çalışmalarını titizlikle takip eden Şükrü Genç, yapılan çalışmalarla ilgili yakın çevresine “Yaptığımız duvarların seviyesinin Çin Seddi’ne ulaştı” diyerek çalışmaların, ciddi boyutta olduğunu gösteriyor.

Engelli vatandaşların topluma katılması sağlanıyor

Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bu kapsamda; engelli rampaları, görme engelli kılavuz ve uyarı taşlarının yanı sıra, bantların da kullanıldığı yaya yolları, merdiven başlangıç ve bitişlerinde görme engelli uyarıcı yüzey uygulamaları ve otopark alanları yaparak her türlü koşul ve durumda ulaşımın daha güvenli yaşam sağlıyor.

 

Eğitime büyük destek

okulBu tür çalışmaların yanı sıra, özellikle okullara verilen desteğin de bölgedeki tüm okullara personel, araç – gereç ve yapı malzemesi desteği sunan Sarıyer Belediyesi, okullardaki bakım onarım ve tadilat işlemlerini de gerçekleştiriyor. Atık su tesisatından kanal bağlantıları olmak üzere birçok hizmet sunuyor.

Etiketler: » » » » » » »
1592 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.