BELEDİYE'DEN GENÇLİK PROJESİ

logo

BELEDİYE’DEN GENÇLİK PROJESİ

BELEDİYE’DEN GENÇLİK PROJESİ

Sarıyer Belediyesi’nin genç odaklı istihdam politikası üretmek amacıyla başlattığı ‘Yerel Yönetim ve Üniversite İşbirliği ile Kariyerimi Kurguluyorum’ projesinin tanıtım toplantısı yapılacak.

Sarıyer Belediyesi tarafından başlatılan ‘Yerel Yönetim ve Üniversite İşbirliği ile Kariyemi Kurguluyorum’ projesinin yarın tanıtımı yapılacak. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki tanıtım öncesi Sarıyer Belediyesi’nden yazılı bir duyuru yapıldı.

AMAÇ GENÇ ODAKLI İSTİHDAM POLİTİKASI ÜRETMEK

Sarıyer Belediyesi, İstanbul Valiliği, Aachen Türk Akademisyenler Birliği, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Boğaziçi Üniversitesi Avrupa Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Boğaziçi Üniversitesi Avrupa Çalışmaları Merkezi Öğrenci Forumu ortaklığında yürütülen projede amaç, gençlerle birlikte uygulanabilir, somut ve şeffaf bir genç odaklı istihdam politikası üretmek.

GENÇLİK İSTİHDAM STRETEJİSİ OLUŞTURULACAK

Belediye’den yapılan açıklamada proje hakkında bilgi verilirken, “Sarıyer Belediyesi olarak tüm paydaşlar ile birlikte üniversiteler ve üniversitelerin kariyer merkezleri, il ve ilçe belediye gençlik meclisleri, işverenler, gençlik alanında çalışan sivil toplum kuruluşları ile gençler arasında yapılandırılmış diyalog geliştirerek, İstanbul ölçeğinde uygulanabilir gençlik istihdam stratejisi oluşturulacaktır.” ifadelerine yer verildi.

HAYAT BOYU ÖĞRENME MERKEZİ KURULACAK

Proje ile birlikte yerel yönetimler bünyesinde üniversite iş birlikleri ile gençlerin eğitim sonrasına iş dünyasına geçebilmelerine katkı sağlayacak. Çalışma hayatının gerektirdiği bilgi ve iletişim teknolojileri, yabancı dil, finansal okuryazarlık, problem çözme, eleştirel düşünme, iletişim, liderlik, kariyer planlama ve iş arama gibi temel beceriler ile sanatsal ve sportif becerileri geliştirmeleri destek olacak. Girişimcilik eğitimlerinin düzenleneceği, gençlerin kendi işlerini kurmalarına yönelik rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin verileceği Hayat Boyu Öğrenme Merkezleri kurulacak.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NDE TANITIM YAPILACAK

‘Yerel Yönetim ve Üniversite İşbirliği ile Kariyerimi Kurguluyorum’ projesinin tanıtımı 24 Şubat cuma günü 11.00 ile 13,30 saatleri arasında Bebek’teki Boğaziçi Üniversitesi / Albert Long Hall (Büyük Toplantı Salonu ) salonunda yapılacak.

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
984 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.