Başkan Genç, Brüksel’de işsizliği anlattı

logo

Başkan Genç, Brüksel’de işsizliği anlattı

Başkan Genç, Brüksel’de işsizliği anlattı

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Avrupa Birliği Komisyonu ve Bölgeler Komitesi’nin birlikte hazırladığı “Open Days” Avrupa Bölgeler ve Şehirler Haftası’na katıldı.

şükrü genç

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) tarafından organize edilen programa katılacak olan Genç, Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye Dostları Grubu’nun toplantısında “Genç İşsizliği ve Mücadele” konulu panelde bir konuşma yaparak, Türkiye’de yaşanan işsizlik sorunu ile Sarıyer Belediyesi’nin bu konudaki çalışmalarını anlattı. 4 gün boyunca çeşitli ülkelerden temsilcilerle bir araya gelecek olan Başkan Şükrü Genç, Sarıyer Belediyesi’nin projeleri ile ilgili bilgi aktaracak, yeni işbirlikleri oluşturmak üzere görüş alışverişinde bulunacak.

110 çalıştay ve birçok paralel etkinlik düzenlenecek

şükrü gençAvrupa Bölgeler Komitesi ve Avrupa Komisyonu Bölgesel Politika Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Open Days” toplantısına 30 ülkeden 177 yerel yönetimin temsilcileri katılıyor. AB karar mercilerini, ulusal, yerel ve bölge politikacılarını, politika uzmanlarını, iş dünyası temsilcilerini ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiren etkinliğe her yıl yaklaşık 6.000 yerel yönetici katılıyor. Etkinliğin öncelikli hedefi yerel idarelerin iyi örnek paylaşımında bulunmaları ve böylelikle hizmet kalitelerini arttırmaları. “Open Days” haftası boyunca toplam 110 çalıştay ve birçok paralel etkinlik düzenlenecek.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
1366 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.