BALTALİMANI'NA HALI SAHA

logo

BALTALİMANI’NA HALI SAHA

BALTALİMANI’NA HALI SAHA

Baltalimanı Mahalle Muhtarı Ali Haydar Aslan Hacı Şalgamcı İlköğretim Okulu’nun yanında bulunan alana Sarıyer Belediyesi tarafından mahallenin gençleri ve öğrenciler için halı saha yapıldığını belirtti. Aslan, “Başkanımızdan talepte bulunduk sağ olsun o da kabul etti. Mahallem adına teşekkür ediyorum.”dedi.

Sarıyer Belediyesi Baltalimanı Mahallesi’nde halı saha yapıyor. Mahalle Muhtarı Ali Haydar aslan, Hacı Şalgamcı İlköğretim Okulu’nun yanında yapılacak halı saha için Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

SARIYER’İN EN ESKİ TOPRAK SAHASI BURADAYDI

Baltalimanı Mahallesi’nde Sarıyer’in en eski toprak sahası bulunduğunu ancak şimdi gençlerin top oynayabileceği bir saha bulunmadığını belirten Mahalle Muhtarı Ali Haydar Aslan, “Baltalimanı Mahallesi eskiden Hisarüstü’ne bağlıydı. Sonradan nüfus artışı olunca 1997’de ayrılarak mahalle oldu. Sarıyer’in en eski toprak sahası buradaydı. O zaman Emirgan, Rumeli Hisar, Reşitpaşa maçlarını burada oynardı. 1990’lı yıllarda 2. Boğaz Köprüsü Şantiyesi buraya kuruldu.  O şantiye geldiğinde bize şantiyenin işi bittikten sonra buraya yeni bir saha yapacaklarını söylediler. Ancak şantiyenin işi bittikten sonra saha yapmadılar. 10 yıldır takip ediyoruz, mahallemize bir saha yaptırmak için.”dedi.

BAŞKANLA GÖRÜŞTÜK KABUL ETTİ

Mahalledeki futbol sahası eksikliğini gidermek için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’le görüştüklerini dile getiren Muhtar Aslan, “En son Hacı Şalgamcı İlköğretim Okulu’nun yanında bir boşluk yer vardı. Başkanımızla konuştuk sağ olsun teklifimizi kabul etti. Baltalimanı’nda çocukların top oynayacağı bir yer yoktu. Mahallemize bir halı saha yapmaya karar verdi. FESM, Emirgan, Reşitpaşa, Rumeli Hisar’ın da faydalanacağı saha olacak. Kaba inşaatı bitti. Soyunma odalarının büyük bir bölümü bitti. 4-5 ay içerisinde burayı gençlerin hizmetine vereceğiz.”dedi.

ÜCRETSİZ OLACAK

Halı sahanın ücretsiz olarak gençler tarafından kullanılabileceğini belirten Baltalimanı Muhtarı Aslan, “Sadece mahallenin gençleri için değil okulumuzun da ihtiyacı vardı.  Ücretsiz olacak bu halı saha. Gündüz okul öğrenciler faydalanacak. Akşam, okul dağıldıktan sonrada mahallenin gençleri faydalanacak.”diye konuştu.

http://www.sariyerposta.com

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
2628 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.