Balıkçılar yeni sezon için “Vira Bismillah” dedi..

logo

Balıkçılar yeni sezon için “Vira Bismillah” dedi..

Balıkçılar yeni sezon için “Vira Bismillah” dedi..

635135792296951748Balık sezonunun başlaması nedeniyle Sarıyerli balıkçılar da “Vira Bismillah” diyerek ağlarını denize attı. Belediye Başkanı Şükrü Genç de, balık avı sezonunun başlamasıyla birlikte denize çıkan balıkçıları ziyaret etti.

Rumeli Feneri’nde ağ çeken balıkçılarla bir araya gelen Başkan Genç, denize açılmak için son hazırlıklarını yapan balıkçılarla sohbet etti. Balıkçılara “Rastgele” diyen Genç, Sarıyer’de balıkçılık konusunda hazırladıkları projelerden bahsetti. Balıkçılığı, turizm haline getirmeyi planladıklarını ifade eden Başkan Genç, diğer av türlerinde olduğu gibi balık avına meraklı insanları profesyonel balıkçılarla birlikte balığa çıkaracakları bir projeden söz etti. Sarıyer’i balıkçılık turizmi merkezi haline getirmek için gerekirse Norveç gibi ülkelere gidip geniş kapsamlı araştırmalar yapacaklarının müjdesini veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yeni sezonun bereketli ve hayırlı olmasını diledi.

635135793263671354DENİZLERİMİZİ GERİ İSTİYORUZ! 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ziyaretinden çok memnun olduklarını ifade eden balıkçılar, özellikle yurttaşlardan denizlere sahip çıkmalarını ve kirletmemelerini istedi. Kendilerinin bu konuya çok önem verdiklerini, çöp veya diğer artıkları tanklarda biriktirdiklerini fakat karadaki yurttaşın aynı titizliği göstermediğini vurgulayan balıkçılar, balıkların artık boğazı transit geçtiklerini belirterek bu durumu mevcut kirliliğe bağlıyorlar. Mazot fiyatlarının yüksekliğine de değinen balıkçılar, Denizcilik Bakanlığı’nın balıkçılığın selayeti ve denizlerin temizliği için daha titiz çalışmasını istediler.

Balık avı sezonunun başlaması sebebiyle balıkçıları denize uğurlayan Başkan Genç’e Rumeli Feneri Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Yakup Menekşe, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Meclis Üyesi Gökan Zeybek ve Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber de eşlik etti.

 

 

1033 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.