Balıkçılar “Vira Bismillah” dedi

logo

Balıkçılar “Vira Bismillah” dedi

Balıkçılar “Vira Bismillah” dedi

Avlama yasağının kalkmasıyla birlikte balıkçılar denize açıldı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’te ilk günde balıkçılara eşlik etti.

balıkçıSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, balık avlama yasağının bittiği 1 Eylül’de denize açılmaya hazırlanan ve Rumelifeneri’nde son hazırlıklarını yapan balıkçılarla bir araya geldi.  31 Ağustos’u 1 Eylül’e bağlayan gece Rumelifeneri rıhtımından Kaptan Şekip Yalçın’a ait 35 metrelik Gırgır Teknesi ile açılan Başkan Şükrü Genç, İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meriç Albay ve Rumeli Feneri Muhtarı Şafak Kılıç balıkçılarla beraber ‘Vira Bismillah’ dedi.

Torik grubu gibi göç eden balıkların bol olacağı öngörüsüyle başlayan sezonda medya mensuplarına demeç veren Başkan Genç ve Prof. Dr. genbaşkanMeriç Albay, sezonun bereketli ve kazançlı olmasını dilediler.

Başkan Genç’e katkılarından ötürü teşekkür

Denizlerin durumunun pek iç açıcı olmadığını dile getiren Albay, balıkçılığa katkısından ötürü Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

 Başkan Genç’e medyadan yoğun ilgi

Saat 21.00 itibarı ile Rumelifeneri’nin büyük kaptanlarından Şekip Yalçın’a ait tekne ile açılan Başkan Genç’e ulusal medyadan birçok gazeteci ve muhabir eşlik etti.genç-şükrü

“Allah kaza bela vermesin” dileğinde bulunan Genç, bereketli ve kazançlı bir sezonun yanı sıra iş güvenliği açısında tedbirli ve kazasız bir yıl olması temennisinde bulundu.

Etiketler: » » » » » » » »
1599 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.