Bakan Zeybekçi Sarıyer’de Yalı Aldı

logo

Bakan Zeybekçi Sarıyer’de Yalı Aldı

Bakan Zeybekçi Sarıyer’de Yalı Aldı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Sarıyer’de 11 milyon liraya yalı aldı.bakan’ın yalıya ay sonu taşınması bekleniyor.

ekonomi-bakani-nihat-zeybekci-Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Sarıyer’de 4 milyon dolara 5 katlı yalı satın aldı. Zeybekçi, 605 ada 80 parsel üzerinde yer alan yalıya yüzde 49.5 oranında büyük hissedarı olduğu Aktur Araç Muayene İstasyonları A.Ş aracılığıyla sahip oldu.

Tapuda Arsa Olarak Görünüyor

Mesarburnu Caddesi üzerinde bulunan ve 141 metrekarelik arsa üzerine kurulu yalı, tapu kayıtlarında konut değil arsa olarak görünüyor. Bunun nedeni, üçüncü grup eski eser statüsüne sahip yalının hâlâ tescil edilip tapuya kayıt edilmemesi. Boğaz’daki çok sayıdaki yalı, yapılardaki kaçak bölümler nedeniyle tescil edilip tapuya kaydedilmediği kayıtlarda arsa olarak yer alıyor.

Yalı Tadilata Alındı

Arka tarafından bahçenin de bulunduğu Zeybekci’nin yalısında yaz başından bu yana tadilat yapılıyor. Restorasyon ekiplerinin hem içini hem de dışını baştan aşağıya yenilediği yalıda çalışmalar tamamlanmak üzere.

Ay Sonu Taşınması Bekleniyor

Ekonomi Bakanı Zeybekci’nin bu ay sonuna kadar taşınması beklenen yalı Boğaziçi öngörünüm alanında olduğu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nün sorumluluğunda bulunuyor. Tadilatın tamamlanmasının ardından Boğaziçi İmar Müdürlüğü ekiplerinin tarihi eserde aslına uygun restorasyon yapılıp yapılmadığını denetlemesi gerekiyor.

Etiketler: » » » » »
2661 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.