BAHÇELİ’DEN İDAM CEZASI ÇAĞRISI!

logo

BAHÇELİ’DEN İDAM CEZASI ÇAĞRISI!

BAHÇELİ’DEN İDAM CEZASI ÇAĞRISI!

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AKP’ye “idam cezası çağrısı” yapan Bahçeli, mülteciler ile ilgili de ‘insanların seyahat özgürlüğünü kısıtlamayalım’ dedi. MHP lideri Şangay Beşlisi tartışmalarına ilişkin de ‘Türk birliği önerisinde’ bulundu.

 “TÜRKİYE SINIR GÜVENLİĞİNİ KORUMAK ZORUNDA”

Terörle mücadele operasyonlarına da değinen Bahçeli “Kesemizden çıkmasın, damarımızdan akmasın artık yeter diyoruz. Türk milleti varlığını korurken ağır bedeller vermektedir. El Bab’ta 12 can verdik şehitlerimize rahmet milletimize başsağlığı diliyorum. Terörle mücadeleyi batıya rağmen sürdürmeliyiz. Türkiye meşru müdafasını yapmaktadır. Devlet olmaktan kaynaklanan çıkarlarını savunmaktadır. Türkiye sınır güvenliğini sağlamak için Suriye’dedir. Biz dualarımızla Mehmetçiğin arkasındayız” dedi.

Suriye’deki El Bab operasyonuna da destek veren MHP lideri “Eğer El Bab alınırsa peşinden Menbiç alınacak YPG’ye ağır bir darbe vurulacaktır. Türkiye’nin asıl amacı Suriye ile askeri rekabet ve çatışma yaratmak değildir. Terör örgütleriyle mücadele edilmektedir. Başladığımız işi bitirmemiz gerekmektedir.” diye konuştu.

İDAM CEZASI ÇAĞRISI!

Avrupa Parlamentosu’nun geçtiğimiz hafta aldığı ‘Türkiye ile müzakereleri dondurma tavsiye kararı’na ilişkin de konuşan Bahçeli “AP’nin sefil kararının hukuki bağlayıcılığı olmadığı gibi milletimiz nezdinde de hiç bir hükmü yoktur” dedi.  Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da seslenerek “AP, madem idam cezasını istemiyor o zaman yarından tezi yok AKP idam cezasını TBMM’ye taşımalıdır. El mi yaman bey mi yaman gösterelim” dedi.

MÜLTECİ DESTEĞİ

Mültecilerle ilgili konuşan Bahçeli,  “Suriyeli mültecileri tehdit vasıtası olarak kullanmak elbette çok insani ve adil değildir. Ensar olmanın vakarına bu yakışmayacaktır ancak insanların seyahat özgürlüğünü engellemenin de hiçbir manası olmayacaktır. Bırakalım giden gitsin. ‘Gidenler sağ biz selamet’ diyelim Türkiye’nin Avrupa’nın toplama kampı bekçisi değildir” yorumunda bulundu.

ŞANGAY TEPKİSİ

Şangay beşlisine de kırmızı ışık yakan MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Biz AB’ye muhtaç olmadığımız gibi Şangay meraklısı da değiliz. Türküz, Türkçüyüz, Turanın sevda ve hedefindeyiz. Ne AB ne Şangay işbirliği. Biz diyoruz ki Türk Birliği” dedi.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
307 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.