AZAMİ YATIRIM AZAMİ ÇEVRECİ

logo

AZAMİ YATIRIM AZAMİ ÇEVRECİ

AZAMİ YATIRIM AZAMİ ÇEVRECİ

Madencilik ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren Akdağlar Grup, asfalt ve kum üretimiyle ülke ekonomisine katkı sağlarken, çevreye duyarlılık prensibinden de ödün vermiyor. Akdağlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akdağ, yatırımları çevreci anlayıştan ödün vermeden yaptıklarını belirtti.

Gerçekleştirdiği projelerini sağlam temellere oturtup, dünyasında rotasından sapmadan ilerleyen Akdağlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akdağ, başarısına her geçen gün yenilerini ekliyor. Ekonomik anlamda kazandıklarını bilgi birikimi ve tecrübeleri ışığında yeni yatırımlara yönlendirirken, ülkenin sosyal yaşamına da katkı sağlayan Mehmet Akdağ, “Faaliyet alanlarımıza yeni istihdam imkanları yaratıyoruz. Ülke ekonomisine önemli katkılar sağlarken, insan ve çevre sağlığını gözardı etmiyoruz. İşletmesini yaptığımız maden ocağı ile asfalt ve kum üretim tesislerimizde öncelikle çevre, doğal yaşamın korunmasına dikkat edip, insan ve çevre sağlığına zarar veren hiç bir olumsuz etkinin ortaya çıkmaması için azami derecede dikkatli davranıyoruz” diye konuştu.

İKİ ASIRLIK TAŞ REZERVİ VAR

Merkezi İstanbul’da bulunan Akdağlar Grup’un, Cendere Havzası’ndaki taş ocaklarında yaklaşık 2,5 milyar tonluk rezervi bulunuyor. İstanbul yıllık ihtiyacının yaklaşık 100 milyon ton civarında olduğu hesap edildiğinde, megakentin 200 yıllık ihtiyacını karşılayacak rezerv Akdağlar’da bulunuyor. Akdağlar Grup’un ayrıca, Çatalca’da da günlük 5 bin ton kapasiteli kum ocakları mevcut. Asfalt ve yol çalışmalarında pek çok projeye imza atan Akdağlar Grup, Ayazağa’da 350 ton/saat kapasite ile 7 bin ton üretim gerçekleştirmekte. Tuzla Orhanlı’da bulunan 220 ton/saat kapasiteli asfalt üretim plentinde de günde 4 bin 500 ton üretim gerçekleştirilmekte. Akdağlar, İstanbul’da birçok belediyenin asfalt ihtiyacını da karşılıyor.

YENİ PROJELER KENTSEL DÖNÜŞÜME DÖNÜK

Dededen toruna uzanan üç kuşak aile şirketi olan Akdağlar Grup, ülke içinde olduğu kadar ülke dışında da önemli yatırımlar gerçekleştiriyor. Özellikle madencilik alanında dış ülkelerde de faaliyet gösteren Akdağlar Grup, ithalat-ihracat konusunda da iddialı bir şekilde ilerleme kaydediyor. Kentsel dönüşüme dönük projelere de yönelen Akdağlar Grup, dürüst ve ilkeli çevreci yönetim anlayışıyla bu konuda da başarılı çalışmalara imza atmayı hedefliyor.

ÇÖZÜME YÖNELİK YASALAR BİZLERE CESARET VERİYOR 

Mehmet Akdağ’a göre kentsel dönüşüme hız kazandıracağı düşünülen 6306 sayılı yasa, eski yapıların yenilenmesine, Türkiye’de güvenli ve konforlu binaların yapılmasına ve insanların depreme karşı daha güvenli konutlarda yaşamasına imkan tanıyan nitelikte. Mehmet Akdağ, “Çözüme yönelik çıkarılan yasalar bizim gibi yatırımcı firmalara da cesaret veriyor. Akdağlar Grup olarak aynı şekilde biz de bu doğrultuda yeni projeler gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Çevreye sahip çıkan kentsel dönüşüme yönelik konut üretiminde daha geniş çalışmalar yürütme amacındayız.”diye sözlerini tamamladı.

Etiketler: » » » » » »
1105 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.