Ayazağalılar Sarıyer’le gönülden bütünleşiyor

logo

Ayazağalılar Sarıyer’le gönülden bütünleşiyor

Ayazağalılar Sarıyer’le gönülden bütünleşiyor

635112649638526625Sarıyer’in yeni mahallesi Ayazağa’da yaşayan vatandaşlar zaman geçtikçe yeni ilçelerine alışıp, daha fazla bağlanıyorlar. Gerçekleştirilen sosyal etkinlik ve düzenlenen yemek programları da bu yakınlaşmaya zemin hazırlıyor.

Ayazağalılarla bütünleşmek için Sarıyer Belediyesi tarafından iki kez verilen iftar yemeğine ise çok sayıda Ayazağalı katıldı. Merkez Park ve 132. Sokak’taki iftara ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Şükrü Genç, vatandaşların masalarını tek tek dolaşarak niyetlerinin kabul olmasını temenni ederken, parkın çevresindeki esnafı da ziyaret etti.

Ayazağa Merkez Camisi İmamı Muhammet Bozkurtlu’nun yemek 635112649777834625duasının ardından konuşma yapan Ayazağa Mahalle Muhtarı Özkan Sucu, Sarıyer Belediyesi Başkanı Şükrü Genç ve ekibine teşekkür etti.

Başkan Genç yaptığı konuşmada, “Bu toplumun en önemli geleneklerinin başında Ramazan ayı gelmektedir. Kardeşlik, birlik ve beraberlik, paylaşmacılık en önemli özelliğidir. Bu duyguların devam etmesi en büyük dileğimizdir. Özellikle son zamanlardaki toplumdaki ayrışmanın, ayrışmaya çalıştırmanın önüne yine bu halk birlik ve beraberlik duygusuyla geçecektir” dedi.

“HEPSİNİN BAŞIMIN ÜZERİNDE YERİ VAR”

DSC_4887Seçim çalışmalarına önümüzde ki günlerde başlayacaklarını ve bu vesile ile Ayazağa’ya sık sık geleceğini belirten Başkan Şükrü Genç, “Seçimlere yönelik çalışmalarımız başlayacak. Özellikle bu konuyla ilgili olarak sizinle çok beraber olacağız. Yerel yönetim anlayışımızın ne olduğunu anlatacağız sizlere, ne yapmak istediğimizi
anlatacağız. Ben Sarıyer’i Ayazağa, Hisarüstü, Tarabya Üstü şeklinde ayırmak istemiyorum.  Bizim tüm mahallelerimiz, kimler yaşıyor olursa olsun, hangi siyasi görüşe sahip olurlarsa olsun, dini inanışı ne olursa olsun hepsine vatandaş olarak hizmet götürmeye çalışıyoruz. Hepsinin yeri başımızın üstündedir” dedi.

DSC_4804Konuşmasını tamamladıktan sonra Ayazağalıların bayramını kutlayan Başkan Genç, ardından Ayazağa Sanayi Esnaf ve İşadamları Derneği’ni (ASEİD) ziyaret etti. Dernek üyeleri ile Ayazağa’nın genel durumu hakkında konuşan Başkan Genç, CHP Ayazağa Seçim Ofisi’nde de vatandaşların sorunlarını dinledi.

 

 

 

1544 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.