Ayazağa Kültür Merkezi'nin hizmete açılması isteniyor

logo

Ayazağa Kültür Merkezi’nin hizmete açılması isteniyor

Ayazağa Kültür Merkezi’nin hizmete açılması isteniyor

3Ayazağa’nın Sarıyer’e bağlanmasından sonra Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül tarafından Şişli’de bırakılmak istenilen kültür merkezinin hizmete açılması isteniyor.

Beykent Üniversitesi bitişiğinde yapılan ve inşaatı tamamlanmış olan Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nin Sarıyer-Şişli arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle bomboş bekletilmesi Ayazağalı vatandaşların tepkisini çekiyor. “Bu kültür merkezi Ayazağa sınırları içinde. Mahallemiz Şişli’ye de ait olsa Sarıyer’e de ait olsa burasını yine Ayazağalılar kullanacak. Bu nedenle kültür merkezinin bir an önce hizmete sokulmasını istiyoruz” diyen vatandaşlar, siyasiler arasındaki anlaşmazlığın, kültürel ve kentsel gelişime darbe vurduğunu belirttiler.

7Modern bir yapının insanlara hizmet vermek yerine bir inat uğruna boş1 tutulmasına anlam veremediklerini söyleyen AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ise, “Sarıgül kültür merkezini Şişli’de bırakmak istedi ama başarılı olamadı. Şimdi de halkın hizmetine açacağı yerde çürümeye terk etmiş durumda. Ben onun yerinde olsam açılışını yapar, insanların kullanımına sunarım ve zamanı gelinde de Sarıyer Belediyesi’ne devrederim. Bir belediye başkanına böyle davranmak yakışır. Ama yapmazsa da açılışını biz yapar, halkımızın hizmetine sunarız” dedi.

2573 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.