ATA YADİGARI SELANİK’E ANLAMLI YOLCULUK, Sarıyer Posta

logo

ATA YADİGARI SELANİK’E ANLAMLI YOLCULUK

ATA YADİGARI SELANİK’E ANLAMLI YOLCULUK

Sarıyer Belediyesi, Türk tarihi açısından çok önemli bir şehir olan ve bugün Yunanistan sınırlarında yer alan ata yadigarı Selanik’e gezi düzenledi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yer aldığı gezi dolayısıyla Lozan Mübadilleri büyük mutluluk yaşadı.

Sarıyer Belediyesi, günümüzde Yunanistan topraklarında kalan ata yadigarı Selanik vilayetinden göç eden muhacir aileler için, anlamlı bir etkinliğe imza attı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de katıldığı etkinlik ile, toplam 200 vatandaş Selanik’e gitti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Selanik ziyareti için kaldırılan 4 otobüste dolarken, muhacir aileler Başkan Şükrü Genç’e teşekkür etti.

ATATÜRK’ÜN EVİNİ ZİYARET EDECEKLER

Şükrü Genç: “Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün 1881’de dünyaya geldiği yer olan Selanik’e gidiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Selanik Başkonsolosluğu’nun da yer aldığı komplekste Atatürk Evi ve Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Osmanlı’dan bu yana hoşgörü şehri olan Selanik; Müslüman, Hıristiyan ve Yahudileri barış içinde yaşadığı bir kent. Biz Lozan Mübadilleri Vakfı ile birlikte, atalarımızın geldiği bu önemli şehrin yapılarını, müzelerini ve üç semavi dinin izlerini taşıyan eserlerini gezeceğiz” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
348 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.