ARDASER Sarıyer’de temsil için yeniden Ekrem Tekçe dedi

logo

ARDASER Sarıyer’de temsil için yeniden Ekrem Tekçe dedi

ARDASER Sarıyer’de temsil için yeniden Ekrem Tekçe dedi

KARSSSYerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte harekete geçen ARDASER, Sarıyer’de yaşayan Kars-Ardahanlıların Ekrem Tekçe tarafından temsil edilmesi yönünde karar aldı.

Sarıyer’de bulunan Sarıyer Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği (ARDASER) kurulduğu günden bu yana Sarıyer’deki Kars-Ardahanlıları bir çatı altında toparlamayı başaran önemli bir STK oldu. Ardahan Dernekler Federasyonu üyesi olan ARDASER seçim sürecinin yaklaşması ile birlikte Sarıyer’de Kars-Ardahan nüfusunun temsili noktasında CHP Sarıyer Meclis Üyesi Ekrem Tekçe’yi yeniden mecliste görmek istediklerini belirttiler.

Toplantıda STK’ları olan KAİSİAD (Kars-Ardahan-Iğdır Sanayici İş Adamları Derneği) Başkanı Süreyya Çinik, Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) Başkanı Güven Doğruyol,  ARDASER’in kurucu Başkanı ve Başkanı olan Orhan Topçu, derneğin yönetiminden ve kurucularından olan Sarıyer CHP Meclis Üyesi Ekrem Tekçe,  Alper Yıldız, Özcan Yıldız(Aynı Zamanda KAİSİAD yön. Kur üyesi olan), Öner Gündaş, Özkan Mavzer, Haci Demirbaş,  Necdet Atabaş gibi yönetimin büyük çoğunluğu toplantıda hazır bulundular.

kars

ARDAFED ve KAİSİAD başkan ve yöneticilerinin yanı sıra Poligon Muhtarı Hasan Kılıçöz, Cemil Şit, Öner Gündaş, Casim Koç, Efendi Kılıç  gibi birçok kanaat önderi, ve meclis üyesi  aday adayları toplantıda hazır bulundular.

Toplantıda Sarıyer’de Ak Parti ve CHP’de mevcut meclis üyelerini koruyarak en az 7-10 arası meclis üyesi ile temsil edilme kararı alındı. Bu anlamda dernek, başkan adayları ve partilerle bir dizi görüşmenin yapılacağı karara bağlandı.

Katılımcılar, Şayet Siyasi partiler, başkan adayları geçmişte olduğu gibi Kars-Ardahanlıları görmemezlikten gelirse, nüfusumuz oranında meclis üyeleri,  temsilci hakkı vermezlerse nasılsa bize oy verirler hesabı ile kitlemizi hafife alınırsa, Sarıyer’de temsil hakkımıza gölge düşürülürse kesinlikle o partilere oy vermeyeceğiz. Alternatif seçeneklerimiz hazır. Ona göre hareket edeceğiz dediler.

1541 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.