Arabaaliye Buyurun Sefanız Olsun..

logo

Arabaaliye Buyurun Sefanız Olsun..

Arabaaliye Buyurun Sefanız Olsun..

 

IMG_5099

Bir mekan düşün ki; mis gibi etlerin organik yetişmiş sebzelerin kömür ızgarasında piştiği tarifi sır, lezzeti bol mezelerle donatılmış samimi sofraların hayat bulacağı Arabaali, Kilyos’ta sazı sözüyle lezzet müdavimlerini ağırlamaya başladı.

Dekarotör Selda Camling tarafından tasarlanan ve hayata geçirilen Arabaali Izgara ve Lonunge Bar şirin belde Kilyos’a çok yakıştı. Sebzelerin kontrolü organik tarım yapan Şenay hanımın bahçesinden. Ekmekler için üveyik buğdayından öğütülmüş kara un Çorum’dan getiriliyor.  Yumurtalar Gümüşdere Köyü’nün gezen tavuklarından, yoğurt Gümüşdere Köyü’nün gezen ineklerin sütünden özenle uyutulur. Etler iyi bilinen sıhhi bir kasaptan, tertemiz bir ortamda hazırlanıp  kömür ateşinde pişip servis ediliyor.

IMG_5091

Yaz aylarında Kilyos meydanına açılan serin verendası , kış aylarında sıcacık başında içkilerinizi yudumlarken sohbetimize meze ettiğimiz leziz etlerin ve organik sebzelerin göz önünde kömür ateşinde maharetli ellerden sofralarınıza ulaştığı bir mekandır Arabaali..

Akşamları keyifliyiz, çünkü Arabaali birbirinden güzel türkülerle keyfinize keyif katacaksınız. Kahvaltısız olur mu ? Ev yapımı az şekerli reçeller, haşhaşlı çörekler, omaç, ayvalık zeytinleri, değişik yörelere ait peynir çeşitleri ve birçok tatlarla güne güzel başlamaya ne dersiniz? Gün içinde yoruldunuz mu, ve yolunuz Kilyosamı düştü. O zaman kömür ateşinde kahveye ne dersiniz ?

 

 IMG_5101

Değişik konsepti ile Kilyos’u renklendiren  Arabaali , hizmet  ve nefis tatların dışında alışılmışın dışında dekorasyonu ile de dikkat çekiyor. 

Rezervasyon: 0212 263 72 63

3250 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.