AMASYA'DA 14 YAŞINDAKİ KIZ DOĞUM YAPTI

logo

AMASYA’DA 14 YAŞINDAKİ KIZ DOĞUM YAPTI

AMASYA’DA 14 YAŞINDAKİ KIZ DOĞUM YAPTI

Amasya’nın Suluova ilçesinde, karın ağrısı ve şiddetli sancı şikayetleriyle gittiği hastanede hamile olduğu anlaşılan 14 yaşındaki kız çocuğu, doğum yaparak bir kız çocuk dünyaya getirdi.

Amasya’nın  Suluova ilçesinde 14 yaşındaki kız çocuğu, karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede bir kız bebek dünyaya getirdi.

HAMİLE OLDUĞU ANLAŞILDI

Ailesiyle birlikte yaşayan ortaokul öğrencisi S.D.K., karın ağrısı ve şiddetli sancı nedeniyle ilçedeki hastaneye gidip acil servisten giriş yaptı. Yapılan ilk tetkikinde hamile olduğu anlaşılan S.D.K, görevli ebeler tarafından alındığı doğum servisinde bir kız çocuk dünyaya getirdi. Anne ve bebeği ambulansla  Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilip kadın doğum servisinde tedavi altına alındı.

”KONU HASSASİYETLE TAKİP EDİLMEKTEDİR”

Başlatılan soruşturmada S.D.K. ile arkadaşlık yaptığı öğrenilen 19 yaşındaki Ö.Ş. polis tarafından ‘istismar’ şüphelisi olarak  Suluova’da gözaltına alındı. Amasya Valisi Salih Işık, “Olayın öğrenildiği andan itibaren Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü uzmanları tarafından gerekli sosyal, ekonomik ve psikolojik inceleme başlatılmış ve konu hassasiyetle takip edilmektedir” açıklamasında bulundu.

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » »
779 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.