Ali Yılmaz Balıkçılar Parkı açılıyor

logo

Ali Yılmaz Balıkçılar Parkı açılıyor

Ali Yılmaz Balıkçılar Parkı açılıyor

Büyükdere’de bulunan ve restorasyonu yapılan parka, Ali Yılmaz Balıkçılar Parkı adı verildi. Park, 30 Nisan Cumartesi (yarın) açılıyor.

 

Ali-YılmazBüyükdere’de bulunan ve kullanılamaz halde olan park, Sarıyer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yenilenmesiyle modern bir park haline geldi. Parka 1991 yılında SHP Sarıyer İlçe Başkanlığı ve daha sonra CHP İstanbul İl Yöneticiliği görevinde de bulunan Ali Yılmaz’ın adı verildi. Ali Yılmaz Balıkçılar Parkı 30 Nisan 2016 Cumartesi günü açılıyor. Açılışını Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç gerçekleştirecek.

ALİ YILMAZ KİMDİR?

Sosyal ve siyasi yaşamda Büyükdere için önemli çalışmalar veren, mücadele adamı ve 1980 öncesi CHP’de çeşitli görevlerde bulunan Ali Yılmaz ayrıca 1970’li yıllarda bir dönem DİSK Genel İş Sekreterliği görevinde de bulundu. DİSK davasından yargılanıp 42 ay hapis cezasına çarptırılan Ali Yılmaz onurlu hayatına birçok mücadeleyi sığdırmıştı. Ali Yılmaz 1991 yılında SHP Sarıyer İlçe Başkanlığı ve daha sonra İl Yöneticiliği görevinde de bulundu..

 

 

Etiketler: » » » » » » » »
1150 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.