AKŞENER VE ÖZDAĞ'IN MHP'YE DÖNEMİ BİTTİ!

logo

AKŞENER VE ÖZDAĞ’IN MHP’YE DÖNEMİ BİTTİ!

AKŞENER VE ÖZDAĞ’IN MHP’YE DÖNEMİ BİTTİ!

Mahkeme, Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ ile eski MHP Milletvekili Meral Akşener’in MHP’den ihraçlarının iptali için açtıkları davayı reddetti.

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdoğan, eski MHP Milletvekili Meral Akşener ve partinin eski TrabzonVakfıkebir İlçe Teşkilatı üyesi Ali Sağır’ın MHP’den ihraçlarının iptali için açtıkları dava Ankara 6. Asliye Hukuk Mahkemesince reddedildi.

Özdağ, Akşener ve Sağır’ın MHP aleyhine açtıkları davanın karar duruşmasına tarafların avukatları katıldı.

AKŞENER’İN AVUKATI: 2009 TÜZÜĞÜNE GÖRE YAPILAN İŞLEMLER HÜKÜMSÜZ

Akşener’in avukatı Feridun Bahsi, “MHP’nin 19 Haziran’da 6. Olağan Kongresini yaptığını ve bu kongrede parti tüzüğünün değiştiğini” belirterek, “2009 parti tüzüğü, bu kongrede hükümsüz kalmıştır. 2016 tüzüğü aynı gün oylamayla kabul edilerek, yürürlüğe girmiştir. 5 gün yürürlükte kalan tüzük,  Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesince durdurulmuştur. 2016 tüzüğünün tedbiren durdurulması, 2009 tüzüğüne yeniden yürürlük kazandırmaz. Bu nedenle 2009 tüzüğüne göre yapılan işlemler hükümsüzdür.” görüşünü savundu.

MHP’nin avukatı Muhammet Kürşat Üçüncü ise davanın reddine karar verilmesini talep etti.

HAKİM, DAVA TALEPLERİNİ REDDETTİ

Duruşmada beyanların alınmasının ardından Hakim Fatih Akkuzu; Akşener, Özdağ ve Sağır’ın açtıkları davanın ayrı ayrı reddine karar verildiğini açıkladı.

Duruşma tutanağında kararın, “Siyasi Partiler Kanunu’nun 57. maddesi uyarınca kesin olduğu” kaydedildi.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
722 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.