AKILLI BİNAYA HAYRAN KALDILAR!

logo

AKILLI BİNAYA HAYRAN KALDILAR!

AKILLI BİNAYA HAYRAN KALDILAR!

SAODER Başkanı Ali Yaman ve yönetim kurulu üyeleri Sarıyer Belediyesi’nin yeni yaptırdığı hizmet binasını gezdi. Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek’in dolaştırdığı SAODER Başkanı Yaman ve yönetimi yeni binaya hayran kaldı!

SAODER (Sarıyer Ordulular Derneği) Başkanı Ali Yaman ve yönetim kurulu üyeleri, Sarıyer Belediyesi’nin Pınar Mahallesi’nde yapımı süren yeni Belediyesi Hizmet Binası’nı gezdi. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek tarafından karşılanan Dernek Başkanı Ali Yaman ve yönetimi binanın içini dolaşarak, bilgi aldı.

ÇOK ENGELLERLE KARŞILAŞTIK

saoder-ziyaret-1SAODER yönetimi Pınar Mahallesi’nde bulunan Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası’na ziyarette bulundu. Ziyarete SAODER Başkanı Ali Yaman, önceki dönem başkanı Cafer Yıldırım, Cevdet Gürleyik, Ekrem İlhan, Yılmaz Koyun ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan 15 kişilik bir grup katıldı. SAODER grubunu Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, karşıladı. Çalışma ofisinde önce bina hakkında bilgi veren Zeybek, Belediye’nin yeni hizmet binası yapımının 2010 yılında yer tespiti ile başladığını hatırlatarak,“Bu gördüğünüz binanın yapılması hiç kolay olmadı. Engellemek isteyenler oldu. Çok uğraştılar. Hatta evraklara, Sarıyer Belediyesi’ne verilmesin notu bile düştüler. Ancak başaramadılar. Belediye Başkanımız başta olmak üzere hep birlikte mücadele ederek bu aşamaya geldik.”dedi.

SARIYER’E UZAK DEDİLER

Engellemelerin gerekçelerine değinen Zeybek, “Buranın Sarıyer’e uzak olduğunu söylediler. Ancak bölgede yaklaşık birkaç yıl içinde 100 bine yakın insanın yaşayacağı düşünüldüğünde şu andaki Sarıyer Belediyesi binası tam da Sarıyer’in ortasına gelmiş oldu.”dedi.

saoder-ziyaret-2AKILLI BİNA

Bina hakkında bilgiler veren Zeybek, “Bu binada giriş katının altında 4 kat var. Bunların 3 katı otopark. Her katımız 17 bin metrekare. Akıllı, tasarruflu ve yeşil bir bina. Yağmur sularını 800 bin metreküp depoda biriktirip işlem geçtikten sonra kullanacak bir sistem kuruluyor. Ayrıca güneş enerjisini de kullanacağız. Kendi elektriğimizi kendimiz üreteceğiz. Burada 3 adet bina yapıyoruz.”diye konuştu.

 100 MİLYONUN ÜZERİNDE MALİYETİ VAR

Yeni Belediye binasının üç bölümden oluştuğunu hatırlatan Zeybek, şunları anlattı: “Belediye binası, müze ve tiyatro kültür merkezi binası. Bu yıl sonuna kadar belediye binasını şubat sonuna kadar tiyatro binasını ve nisan sonuna kadar müzeyi bitirme hedefimiz var. 100 milyonun üzerinde olan bir yatırım bedeli olan bir proje. Tamamı Sarıyer Belediyesi’nin kendi kaynaklarından karşıladığı bir proje. Hiçbir bankadan kredi almadık. İlk başta, İller Bankası’ndan kredi müracaatında bulunduk ancak bize o zaman vermediler. Sonra tamam dediler ama bu sefer de biz istemedik. Biz kendi yağımızla kavrulmayı öğrendik. Bütçenin önemli bir kısmını yatırım yapan bir belediyeyiz.”

 BİRKAÇ AY İÇİNDE TAMAMLAYACAĞIZ

Başkan Yardımcısı Zeybek, binayı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na yetiştirmek istediklerini belirterek, “Aslında Cumhuriyet Bayramı’nda açmayı düşünüyorduk. Ancak biliyorsunuz bu yaz çok büyük bir badire atlattık. 15 Temmuz, piyasaları genel anlamda etkiledi. Artık sona geldik. Birkaç ay içinde hizmete açmış oluruz.”açıklamasında bulundu.

 BİNAYI GEZDİLER

saoder-ziyaret-3Daha sonra Zeybek, SAODER Başkanı Ali Yaman ve yönetim kurulu üyeleri ile eski SAODER başkanlarına binayı gezdirdi. Otopark’dan başlayarak tüm katları dolaştıran Zeybek, binanın fonksiyonları hakkında da bilgiler verdi. Güvenlikten, çalışanların konforuna kadar birçok konuda özel bir bina olan Sarıyer Belediyesi yeni hizmet binasının açılmasıyla birlikte Sarıyerliler’e daha modern ve verimli hizmet yapacaklarını söyleyen Zeybek, “Burada Sarıyer halkına hizmet veren personel çalışacak.”dedi.

 HAYRAN KALDILAR

Akıllı binanın Sarıyer’e yakışacağını söyleyen SAODER Başkanı Ali Yaman gezi sonrası bir değerlendirmede bulundu. Yaman, “Sarıyer Belediyesi’nin yeni binasının çalışmalarını yerinde görmek ve çalışanlara, yetkililere moral desteği vermek için bu ziyareti gerçekleştirdik. Derneğimizin önceki başkanları ve üyeleriyle beraber yeni binamızı gezdik. Bizlere eşlik eden ve bilgiler veren sayın Gökan Zeybek’e teşekkür ediyoruz. Sarıyer’in yapısı gereği müdürlüklerimiz farklı yerlerdeydi. Bu binanın yapılmasıyla müdürlükler buraya toplanacak ve böylece vatandaşımız zaman kaybetmemiş olacak ve belediyenin verimliliği artacak. Akıllı bina, çok güzel olmuş. Biz de bu güzel hizmet binamızın açılışını dört gözle bekliyoruz” diye konuştu. Yaman sözlerinin sonunda binayı kazandıran Belediye Başkanı Şükrü Genç başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
1866 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.