AKDAĞLAR'DAN BİR ASIRDIR SÜREN GELENEK

logo

AKDAĞLAR’DAN BİR ASIRDIR SÜREN GELENEK

AKDAĞLAR’DAN BİR ASIRDIR SÜREN GELENEK

 

Sarıyer’in köklü ailelerinden Akdağlar, babadan-oğula nesilden nesile geçen Ramazan geleneğini bu yılda devam ettiriyor. 

Madencilik, beton, asfalt ve inşaat sektöründe büyük atılımlar gerçekleştirip, yaptığı yatırım ve üretimle ülke ekonomisine katkı sağlayan Akdağlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akdağ, sosyal ve kültürel faaliyetlerle de toplumun kaynaşmasına destek verdiklerini söyledi.

AKDAĞ: DEDELERİMİZDEN BÖYLE GÖRDÜK DEVAM ETTİRİYORUZ

Mehmet Akdağ, her yıl İstinye’de kurulan Ramazan çadırının da yaklaşık bir asırdan beri Akdağlar ailesi tarafından sürdürülen bir gelenek olduğunu ifade etti. İftar yemeklerinde topluca orucunu açan vatandaşların aynı ortamı paylaşıp, aynı havayı solumasının sevgi, saygı ve toplumsal bağları artırdığını belirten Mehmet Akdağ, “Sarıyer’in birçok yerinde olduğu gibi İstinye’de de dedem Hacı Osman Ağa’nın bahçeleri vardı. Burada hergün yemek kazanları kaynatılıp, vatandaşlara ikram edilirdi. Bu gelenek babam zamanında da devam ettirildi. Maden ocaklarımızda çalışan kamyon sürücüleri ile çevre sakinleri kurulan kazanlarda pişirilen yemeklerden yerlerdi. Allaha şükür ki bu geleneği şimdi biz sürdürmeye çalışıyoruz. İnşallah bizden sonra da çocuklarımız devam ettirir” dedi.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
1101 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.