AK Parti’li Selami Uzun aday adaylığı başvurusunu bugün yapıyor

logo

AK Parti’li Selami Uzun aday adaylığı başvurusunu bugün yapıyor

AK Parti’li Selami Uzun aday adaylığı başvurusunu bugün yapıyor

sellEski AK Parti Sivas Milletvekili Selami Uzun, Sarıyer Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurusunu bugün yapıyor. 

Uzun süreden beri Sarıyer’de tanıtım ve halkla ilişkiler çalışması yapıp, toplumun her kesimi ile bir araya gelerek, sorunlarını ve taleplerini dinleyen Selami Uzun yarın (25 Ekim Cuma)  saat 19:30’da Ak Parti İlçe Başkanlığı’na belgelerini teslim edecek.

Sarıyer’de yerel seçimde aday adayı olacağı çok uzun süreden beri konuşulan ancak bu konuda kendisi herhangi bir açıklamada bulunmayan Selami Uzun, engelli vatandaşlar başta olmak üzere, çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. IMG_3623

Siyasi tecrübesinin yanısıra kaymakam olarak görev yaptığı yıllarda edindiği bürokratik bilgi birikimi ile toplum üzerinde sevgi ve güven duygusu uyandıran Selami Uzun, “Ben hangi mevkide, hangi makamda olursam olayım halka hizmet etmek benim için bir görevdir. Kaymakamlık ve milletvekilliği görevlerim sırasında her zaman kapım herkese açık olmuştur. Belediye başkanı olursam da yine aynı şekilde devam eder ve insanlarımızın sorunlarını çözmek için çaba harcarım. Sarıyer’in de benim için özel bir önemi var. Belediye başkanlığı görevi bana verildiği takdirde, ilçenin her alanda kalkınması, insanların yaşam kalitesinin artması için hizmet vereceğim” dedi.

IMG_3627SELAMİ UZUN KİMDİR?

Selami Uzun, 17 Nisan 1957’de Sivas Koyulhisar’da doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Senem’dir. Mülki İdare Amiri ve Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. ABD’de yabancı dil ve enformasyon eğitimi aldı. Abana, Güneysınır, Kâhta ve Doğanşehir Kaymakamı olarak görev yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Kontrol Daire Başkanlığı, Uzmanlık ve Avukatlık görevlerinde bulundu. “Türkiye’nin Orta Yeri” adında makalelerden derlenen bir kitabı yayınlandı. 22. Dönem Sivas Milletvekili. İyi düzeyde İngilizce bilen Uzun, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

2781 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.