AK Parti’li Halil Canarıkan’dan Şükrü Genç’e Amerikanvari benzetme

logo

AK Parti’li Halil Canarıkan’dan Şükrü Genç’e Amerikanvari benzetme

AK Parti’li Halil Canarıkan’dan Şükrü Genç’e Amerikanvari benzetme

AAAK Parti İBB ve Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Halil Canarıkan, evlendirme dairesi inşaatını tamamlamak için meclisten bir kez daha borçlanma yetkisi isteyen Başkan Şükrü Genç için Amerikanvari bir benzetme yaparak “Topal Ördek” dedi.

ABD’de görevinin sonuna gelen devlet başkanları için kullanılan ‘Topal Ördek’ benzetmesini Sarıyer Belediye Meclisi’ndeki konuşması sırasında Başkan Genç’in yüzüne karşı yapan Canarıkan, “Maşallah Belediye Başkanımız almış başını gidiyor. Neredeyse her meclis toplantısında borçlanma yetkisi alıyor. Kendisi şu anda tabirimi hoş görsünler ‘Topal Ördek’ konumundadır. Yani seçilip seçilmeyeceği meçhuldür” dedi.

Şükrü Genç’in giderayak Sarıyer halkını bu kadar borç yükü altına sokmaya hakkı olmadığını belirten Halil Canarıkan şöyle konuştu:

4“Sarıyer Belediyesi 4,5 yılda 100 milyonun üzerinde borçlanmıştır. Bu borcun karşılığında maalesef Sarıyer’e kazandırdığı bir eser de yoktur. Bu meclisin Sarıyer’imizi göz göre göre büyük bir borç batağına sokmaya hakkı yoktur.”

Halil Canarıkan konuşması sırasında geçen dönemki AK Parti’li Belediye Başkanı Yusuf Tülün’ün de yerel seçimler yaklaştığında borçlanma yetkisi istediğini ve o zaman da CHP’li Belediye Meclis Üyeleri Erdal Sarıgöl ile Adnan Ayber’in eleştiride bulunup ‘90 trilyon lira borcu olan belediyenin 8 trilyon daha borç almasına biz CHP grubu olarak karşı çıkıyoruz ve Sarıyer’in geleceğinin borçlanmasına da, yok edilmesine de karşı çıkıyoruz’ dediklerini belirtti ve “Sarıyer Belediyesi’nin bu parayı seçimden önce kimlere dağıtacağı ve hangi 2borçları ödeyeceği hususunda kuşkularımız var. Bunun Sarıyerliler adına borçlanmanın gerçekleşmemesi için elimizden geleni yapacağız. Ben kendi adıma gerek İller Bankası’yla bunu görüşerek teminat verilmemesi hususunda, gerekse de dava açmak suretiyle takipçisi olacağım” dedi.

TOPAL ÖRDEK: Anglo-Amerikan bir terim olmasının yanı sıra genel olarak da siyasi gelecekleri bitmeye yakın olan, yetkileri kısıtlanmış, aldıkları siyasi yaralar yüzünden siyaset sahnesinden ayrılmak üzere olanlar için kullanılan bir benzetmedir.

 

 

 

 

1454 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.