AK Parti seçmeni ‘Kağıthane’de Fazlı Kılıç, Sarıyer’de Sedat Özsoy’ dedi

logo

AK Parti seçmeni ‘Kağıthane’de Fazlı Kılıç, Sarıyer’de Sedat Özsoy’ dedi

AK Parti seçmeni ‘Kağıthane’de Fazlı Kılıç, Sarıyer’de Sedat Özsoy’ dedi
SSAK Parti tarafından belediye başkan adaylarını kesinleştirmek amacıyla seçmen kitlesi arasında gerçekleştirilen anketlere göre İstanbul’un Kağıthane ilçesinde mevcut Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Sarıyer’de ise eski Belediye Başkanı Sedat Özsoy’un adı öne çıktı.Yerel seçimlerin yapılmasına 7 ay kala anketler yaptırarak aday belirleme çalışmalarını hızlandıran AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, yurt genelinde mevcut belediye başkanlarının durumunu tespit ediyor. Bu arada AK Parti’li Belediye Başkanının olmadığı il, ilçe ve beldelerde de ‘kimi başkan görmek istiyorsunuz?’ şeklindeki sorularla seçmen kitlesinin eğilimi belirleniyor.

KAĞITHANE2DE FAZLI KILIÇ ÖNDE

Kağıthane’de yayınlanan yerel Sadabad Haber gazetesinin haberine göre Kağıthane’de yapılan ankette, Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ı destekleyeceklerini belirtenlerin oranı yüzde  57.8 çıktı. Belediye çalışmalarından memnun olanların oranının yüzde 67.2 olduğu Kağıthane’de,  kararsızların oranı ise yüzde 12’de kaldı. 

SARIYER’DE SEDAT ÖZSOY

Aynı gazetenin haberine göre Sarıyer’de yapılan ankette eski Belediye Başkanı Sedat Özsoy’u isteyenlerin oranı en yüksek çıktı. Eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş İle AB’den sorumlu Bakan Egemen Bağış’ın da isimlerinin sorulduğu ankette Sedat Özsoy’un güvenirliliği, tanınırlılığı ön plana çıkarken,  Sarıyerlilerin eski Başkan Sedat Özsoy’u  AK Parti’den başkan olarak görmek istedikleri vurgulandı.

Sedat Özsoy geçmişte Anavatan Partisi’nden belediye başkanlığı yapmış, 2009’da ise MHP’den aday gösterilmişti. Sedat Özsoy’lu seçimde MHP’nin oyları yüzde 7’den yüzde 23’e çıkarak belediye meclisine 3 üye girmişti.

2964 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.