AK Parti kongreye gidiyor

logo

AK Parti kongreye gidiyor

AK Parti kongreye gidiyor

 

AK Parti Genel Merkezi, kendi teşkilatlarındaki FETÖ’cü kadroları tavsiye etmek için 2017’de yapılması beklenen İlçe kongrelerini erkene aldı.

Alınan bilgilere göre; İstanbul’daki ilçeler önümüzdeki Kasım ayında kongreye gidecek.15 Temmuz’daki hain darbe girişimi sonrası TSK, Emniyet, İstihbarat, Yargı ve Milli Eğitim başta olmak üzere devletin tüm kurum ve kuruluşlarında başlayan FETÖ’cü temizliğinin AK Parti teşkilatlarında nasıl yapılacağı da belli oldu. AK Parti Genel Merkezi partiye zarar vermeden FETÖ’cüleri ayıklamayı planlıyor. Bu kapsamda ilçe ve il kongrelerini erkene aldı. Bu yöntemle örgütün siyasi ayağına da operasyon yapılmış olacak.

AK Parti İstanbul İlçe Kongreleri Kasım’da

İstanbul’daki ilçe kongrelerinin Kasım ayı içerisinde yapılacağı ve bu yönde hazırlık yapıldığı belirtiliyor. Teşkilatlar içinde görev alanlarının geriye dönük tüm ilişkileri ve referansları mercek altına alınırken, 15 Temmuz gecesi görevli olduğu ilçe dışında, başka bir ilde olan isimlerin de üzerinin çizileceği belirtiliyor. Öte yandan darbe tehlikesi geçtikten sonra eline bayrak alıp meydanlara çıkanların da tespit edildiği öğrenildi.

Kongre takvimi bayramdan sonra belli olacak

Kongre takviminin Kurban Bayramı’ndan sonra açıklanacağı ve ayrıca kongreye tek listeyle gidileceği ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyesi olacak isimlerin teker teker genel merkezin onayından geçeceği belirtiliyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
940 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.