AK PARTİ KAMPA GİRİYOR

logo

AK PARTİ KAMPA GİRİYOR

AK PARTİ KAMPA GİRİYOR

Ak Parti kuruluşundan buyana her yıl düzenlediği İstişare ve Değerlendirme Toplantıları’nın 25’incisi, hafta sonu Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek.

AK Parti hafta sonu Afyonkarahisar’da kampa giriyor. Kampın gündemindeki madde ise yeni anayasa teklifi olacak.

KAMP ÜÇ GÜN SÜRECEK

Genel Başkan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın ikinci kez başkanlık edeceği toplantı, Güral Termal Otel’de gerçekleştirilecek. Katılımcıların 21 Ekim Cuma günü otele giriş yapmasıyla başlayacak toplantı üç gün sürecek.

AÇILIŞ VE KAPANIŞ BASINA AÇIK OLACAK

Başbakan Binali Yıldırım’ın cumartesi sabah saatlerinde açılış konuşmasını yapacağı toplantı, 23 Ekim Pazar öğleden sonra yapacağı değerlendirme konuşmasıyla son bulacak. Başbakan Yıldırım’ın açılış ve kapanış konuşmalarının basına açık olarak yapılması planlanırken, toplantının diğer bölümleri kapalı olacak. Toplantıya bakanlar, milletvekilleri, genel merkez yöneticileri ve parti kurucuları katılacak.

GÜNDEM YENİ ANAYASA TEKLİFİ

Kampın en önemli gündem maddesini ise Ak Parti’nin önümüzdeki dönemde Meclis’e sunacağı başkanlık sistemini de içeren yeni anayasa teklifi oluşturacak.

Bu arada, kampta, dış politika, FETÖ, PKK, DEAŞ ile mücadele ve hükümetin önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği reformlarla ilgili de bakanların katılımcılara sunumlar yapması bekleniyor.

 

Etiketler: » » » » » » » » »
634 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.