ADİDAS, 3D YAZICIYLA ÜRETİLEN AYAKKABILARI PİYASAYA SOKUYOR

logo

ADİDAS, 3D YAZICIYLA ÜRETİLEN AYAKKABILARI PİYASAYA SOKUYOR

ADİDAS, 3D YAZICIYLA ÜRETİLEN AYAKKABILARI PİYASAYA SOKUYOR

Adidas, taban teknolojisinde 3D baskıyı kullanarak normal üretim sürecinden 100 kat daha hızlı ürettiği ayakkabısının tanıtımını yaptı. Bu ürün, gelecekteki üretim sektörünün geleceği olarak görülüyor.

Adidas, 3D yazıcıyla üretilen ‘Futurecraft 4d’ ayakkabısının tanıtımı yaparak bir ilke imza attı. Normal üretim sürecinden 100 kat daha hızlı üretildiği belirtilen ayakkabıların sektörü tamamen değiştireceği düşünülüyor.

DİJİTAL ORTAMDA TASARLANDI

Adidas, Silikon Vadisinin şirketlerinden Carbon ile ortaklık kurarak, dijital ortamda tasarlanan ayakkabıları üretmek için harekete geçmişti. Bu ortaklıktan ortaya çıkan ilk ürünün tanıtımı yapıldı. Piyasadaki 3D yazıcılarda kullanılan materyaller kırılgan ve yumuşak olduğundan bir ayakkabı üretmek şu an için mümkün görünmüyordu. Ancak Carbon şirketinin teknolojisiyle hem sert hem de esnek bir materyal kullanıldı. Kızılötesi lazer ile özel olarak kullanılan bir sıvıdan doku üretildi. Yani ışınlar sıvıyı katı bir maddeye çevirdi ve ortaya hem esnek hem de sağlam bir taban çıktı.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
324 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.