ADANA’DAKİ YANGIN’A 6 GÖZ ALTI!

logo

ADANA’DAKİ YANGIN’A 6 GÖZ ALTI!

ADANA’DAKİ YANGIN’A 6 GÖZ ALTI!

Yangın faciasıyla ilgili yurt müdürünün de aralarında olduğu 6 kişi savcılık tarafından gözaltına alındı.

Adana ‘nın Aladağ ilçesindeki özel öğrenci yurdunda çocuk yaştaki 11 öğrenci ile 1 çalışanın yaşamını yitirdiği yangınla ilgili soruşturma kapsamında, aralarında yurt müdürünün de bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı.

YURT MÜDÜRÜ, 3 EĞİTMEN VE 2 HİZMETLİ

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Aladağ ‘daki özel öğrenci yurdundaki yangınla ilgili soruşturma çerçevesinde yurt müdürü, 3 eğitmen ve 2 hizmetlinin gözaltına alındığını söyledi. Başsavcı Yeldan, yangında hayatını kaybeden 12 kişiden, Adli Tıp Kurumu Adana Grup Başkanlığına DNA testi için getirilen 9’unun cenazesi ile bu kişilerin yakınlarından alınan DNA örneklerinin eşleştirilmek üzere İstanbul’a gönderildiğini kaydetti.

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU: BU ACININ TARİFİ YOK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yangın faciasıyla ilgili yaptığı açıklamada “Aladağ’dan gelen haber yüreklerimizi parçaladı, bu acının tarifi yok. Öğrenci yurdunda yitirdiğimiz evlatlarımıza rahmet diliyorum.” dedi.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

ABD Ankara Büyükelçiliği de faciayla ilgili, “Adana’daki feci yangından derin üzüntü duyuyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz. Başınız sağ olsun.”dedi.

 

Etiketler: » » » » » » » » » »
548 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.